Facebook Google+ Twitter

Czarne. Psy wyjadą do Izraela

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-11-22 08:29

Siedem owczarków niemieckich przeszkolonych w ośrodku szkolenia psów Służby Więziennej w Czarnem wraz z przewodnikami, którzy również ukończyli kurs wyjedzie do pracy w Izraelu. Psy będą zajmowały się głównie konwojowaniem więźniów i osłanianiem działań izraelskich funkcjonariuszy.

Po raz pierwszy więziennicy z Izraela odbyli podobne szkolenie w Polsce. Wczoraj zostało ono zakonczone. /Fot. Dziennik BałtyckiPodobne szkolenie odbywało się po raz pierwszy. Dotychczas więziennicy z Izraela radzili sobie sami chociaż w ich kraju nie ma specjalistycznego ośrodka szkolenia psów pod potrzeby służb więziennych. Sprawa wywołała wiele emocji w izraelskiej prasie. Dziennikarze pisali nawet o tym, że jest to "relikt hitleryzmu związany z Holokaustem". Więziennicy są jednak zadowoleni.
- To świetny pomysł - mówi Avihai Ben-Hamo, dyrektor więzienia w Ktiot na południu Izraela gdzie będzie pracowało pięć polskich czworonogów. - Jestem zachwycony umiejętnościami piesków. W Izraelu jest wiele elementów, które rozpraszają psy w trakcie podobnego szkolenia. W Polsce mogły uczyć się w spokoju.
Być może właśnie ze względu na konieczność spokoju w trakcie trzymiesięcznego kursu dziennikarzom nie pozwalano na kontakt z przewodnikami z Izraela. Zadowoleni są zresztą nie tylko Izraelczycy ale również Polacy.
- Dyscypliny i zapału do pracy można im pozazdrościć - nie ukrywa Antoni Borysewicz, dyrektor czarneńskiego ośrodka. - Chciałbym, żeby wszyscy polscy funkcjonariusze byli tak zaangażowani.
Szkolenie psów wyjeżdżających do Izraela przebiegało nieco inaczej niż nauka czworonogów pracujących w Polsce. Więcej było zajęć patrolowych oraz zadań wykonywanych w samochodach.
W zamian za pomoc w szkoleniach Izraelczycy uczą polskich więzienników technik samoobrony. Ośmiu funkcjonariuszy, w tym jeden z Czarnego wyjechało na kurs do Izraela 15 października. Wrócą w połowie grudnia.
SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.