Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16689 miejsce

Czarne. W lipcu XIV Ogólnopolski spływ kajakowy "Z Husarią po Czernicy"

Niezwykle ciekawie zapowiada się lipcowy spływ kajakowy Czernicą. Czysta, chłodna woda, naturalne i sztuczne przeszkody, piękne leśne krajobrazy i bogaty program, to tylko nieliczne atrakcje, które oferowane są miłośnikom aktywnego wypoczynku.

Gmina Czarne - spływ kajakowy po Czernicy. / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoJuż po raz kolejny od 13 do 15 lipca w gminie Czarne odbędzie XIV Ogólnopolski spływ kajakowy "Z Husarią po Czernicy". Organizatorami tej niezwykle atrakcyjnej imprezy są Pomorski Wojskowy Oddział PTTK w Wałczu i Koło PTTK "Husaria" w Czarnem.

Głównym celem spływu jest zapoznanie turystów z walorami turystyczno -krajoznawczymi gminy Czarne. To także popularyzacja czynnego wypoczynku poprzez uprawianie turystyki kajakowej.

Warto nadmienić, że spływy rzeką Czernicą nie należą do najłatwiejszych ze względu na liczne naturalne i sztuczne przeszkody. Największym atutem spływu jest to, że woda w Czernicy jest czysta, latem nie nagrzewa się, a kajakarz musi
zmagać się z licznie powalonymi drzewami. Niezwykle piękne tereny leśne stanowią kolejny argument, aby wybrać tę formę aktywnego wypoczynku.

Czarne - spływ kajakowy po Czernicy. / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoTrzydniowy ogólnopolski spływ Czernicą został podzielony na dwa etapy: I etap Bielica-Łuszczyn (15 km), drugi etap Łuszczyn-Sarniak (12 km). Organizatorzy przewidzieli dla uczestników również wiele atrakcji, m.in.: ognisko integracyjne, liczne konkursy, zawody strzeleckie. Dodatkowo kajakarze otrzymują znaczek okolicznościowy, codziennie gorący posiłek, zapewnione jest również ubezpieczenie NW i opieka ratownika.

Zgłoszenie uczestnictwa w spływie należy przesłać drogą elektroniczną na adres arof4@wp.pl lub w formie pisemnej na adres PTTK Husaria. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30.06.2012 roku.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.