Facebook Google+ Twitter

Czarne wdowy. Co to za moda?

Nie wiadomo, dlaczego panie, które tak lubią ciuchy, gustują przeważnie tylko w jednym kolorze: czerni.

Czerń i szarość, przetykana białymi elementami / Fot. Zdzisław SadowskiCzytałem kiedyś książkę Joanny Chmielewskiej „Przeklęta bariera”, w której główna bohaterka z XIX wieku Kasia Lichnicka, po przekroczeniu bariery czasowej budzi się w świecie współczesnym. Wspaniała, ciekawa książka (jedna z tych lepszych Joanny), ale chciałem nawiązać do momentu, w którym wygląda przez okno, a tu widzi tylko mężczyzn, w spodniach i z długimi włosami.

Nie wiedziała, że we współczesnym świecie 90 proc. pań chodzi w spodniach, a panowie często z długimi włosami, co prawda ostatnio ogoleni raczej na łyso.

XX wiek przyniósł kobietom wiele praw zagwarantowanych dotychczas tylko dla mężczyzn (m.in. prawo do głosowania, do własnego majątku itp.), zmieniając wiele norm obyczajowych, także w obowiązującej modzie (mini, bikini, stringi).

Nie wiadomo tylko dlaczego panie, które tak lubią różnorodność, w sprawie ciuchów gustują przeważnie tylko w jednym kolorze: czerni. Dzisiaj
w Szczecinie była ładna wiosenna pogoda. Pojechałem do centrum, aby upewnić się jak ubierają się nasze dziewczyny i panie. Szkoda, że akurat odmówiły mi posłuszeństwa baterie w aparacie, bo zrobiłbym setkę zdjęć ubranych od stóp do głowy na czarno pań i młodych dziewczyn.

Począwszy od czarnych butów, czarne spodnie, czarne bluzki, czarne kurtki, czarne torebki, skończywszy na czarnych włosach i czapeczkach, ewentualnie z białymi elementami. Co to za moda, która toleruje tylko jeden kolor czerń, dawniej oznakę wdowieństwa.

Z jaką przyjemnością można popatrzeć na wyjątki, panie w niebieskawych dżinsach i w kolorowych kurtkach, ale i one mają czarne akcenty, czarne bluzki, czarne buty. Jak stwierdziłem w sklepie, to handel częściowo wymusza ten typ ubierania się na czarno, dając najbogatszą ofertę butów, spodni, bluzek, kurtek w kolorze czarnym, jednak widziałem też niemałą ofertę obuwia i ubrań w innych kolorach.

Dlaczego więc panie wybierają ten wdowi kolor na swoje obuwie i ubranie? Może dowiemy się z dyskusji. Ja osobiście jestem zmęczony i sfrustrowany tym kolorem, chciałbym, aby na nasze ulice wróciła cała gama kolorów, a nie tylko szarzyzna i czerń. Jeszcze na randkę czy przyjęcie "mała czarna", to jest to, ale na ulicę to już przesada.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 21.06.2012 09:59

Widocznie moda odzwierciedla nastrój i szarzyznę życia codziennego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ziuta
  • ziuta
  • 14.06.2012 21:32

Dlaczego? Czarny to kolor uniwersalny. Do wszystkiego pasuje. Jak mam już kupić coś porządnego co trochę kosztuje ( np. buty skórkowe albo fajną kurtkę czy torebkę ), to jak Pan myśli jaki kolor wybiorę? No przecież, że nie czerwony bo rzadko kiedy mogłabym z tego odzienia skorzystać, ponieważ nie zawsze by pasowało. Czarny pasuje do wszystkiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
LAK
  • LAK
  • 14.06.2012 09:24

Pani Jadwigo i czarny również jest kolorem zimnym .Panie w takich kolorach często są osobami;skrytymi , niedostępnymi , zrzędami. Równie w seksie są jakby takie inne ,ozięble.Natomiast obierające się w kolory cieple np. czerwony-mój ulubiony kolor , chociaż kiedyś lubiłem błękit Te osoby , które obierają się w kolory ciepłe sa osobami: do tańca i do różańca -jak mówi przysłowie.Faktycznie gdy sie kiedyś ubierałem w niebieski , błękitna koszula a na dodatek dżinsy niebieski -byłem może i modnie ubrany ale jakoś taki smutny, mało rozrywkowy, skryty.Moje pierwsze "porządne " spodnie bo z Pewex,"u (kosztowały prawie 20$, to była niezła pensja ) i do tego ta właśnie koszula niebieska -dawały szyk ale ja nie miałem zbytniego powodzenia-smutas , mało dostępny Może mnie poszczególniały dziewczyny za zimnego.Później jak dla 'jaj " ubrałem skarpetę jedna zółta , druga czerwona -miałem wzięcie ale u pederastów na dyskotece , tak to się kiedyś mowilo i tańcach w klubach przy Domach Kultury .Jak zacząłem obierać eis radośnie np.koszula czerwona albo zółtą , bądź brązowawa a spodnie (te słynne Wranglery, prawie 20$) to zwiecie miałem i humor jakoś taki lepszy.Do dzisiaj lobie kobiety ubrane kolorowo , bo to jest gwarancja ,ze potrafią być do tańca i do różańca .Do teatru zawsze zabierałem nowo poznane dziewczyny na jedna z pierwszych randek .Jak się sprawdziła w teatrze to i na dyskotece była rowniez wspaniała .Oczywiście do teatru chodziłem w garniturze a dziewczyny w garsonkach albo stonowanych sukienkach .Kiedyś do teatru nie wpuszczani w dżinsach ani w kolorowych kreacjach .Pozdrawiam Szczecinianina pana sadowskiego .Kiedyś we wszystkich szczecińskich lokalach się bawiłem włącznie z Grota Geringa czy nad Miedwiem.Chyba każdy z nas przebywał w klubie "Ponokio" .Ja często byłem gościem pięknych przyszłych pań doktorek w "Trans'.
a teraz mogę sobie powzdychać , bo moja żona preferuje właśnie czarne kolory chociaz jest szczupła .Teraz ja rozumiem bo chodzi w żałobie po ojcu i wspaniałym teściu .To był chłop ; do taca i śpiewu ,grania ( grał na akordeonie-harmonii i wspaniale na skrzypcach oraz harmonijce ustnej)i r,,,ch,,ania.Serdecznie pozdrawiam Zyskowskich pozytywnie nastawionych do życia -ubierających sie w kolory cieple.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie - czarny dodatkowo wyszczupla i tak szczupłe panie; ten kolor nosi się chętnie najdalej do 22 -25 roku zycia. Potem postarza i przechodzi do grupy ubiorów wieczorowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz artykuł: Czarne wdowy. Co to za moda?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jadzia
  • Jadzia
  • 12.06.2012 21:34

Jezu, wiadomo, dlaczego: bo czarny wyszczupla. Ale Pan ma problemy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
6715
  • 6715
  • 12.06.2012 21:32

zarna wdowa (Latrodectus mactans) – gatunek jadowitego pająka z rodziny omatnikowatych, największy przedstawiciel tej rodziny. Przeciętna długość ciała ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Treść uwagi:
Czy ma Pan zgodę od fotografowanych osób na publikację zdjęć?
Chyba szczególnie tej sfotografowanej od tyłu!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.