Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14604 miejsce

Czarnecki: obłudnicy wzywają do bojkotu Euro. Ma na myśli Kaczyńskiego?

Czarniecki przeszedł do historii Polski, bo po szwedzkim zaborze jechał na koniu do Poznania. Czarnecki przejdzie do historii PiS, gdyż dziś przejechał się po Kaczyńskim za to, że śmiał rzucić pomysł bojkotowania Euro 2012 na Ukrainie.

Sonda

Czarnecki przesadził?

 / Fot. EPA/VICTOR LERENARyszard Czarnecki – wesoły polityczny "kolędnik" niemal wszystkich partii, przyjęty z łaski pod skrzydła prezesa PiS, nagle odwrócił się od swego szefa i strzelił mu gola. Ostro skrytykował pomysł Jarosława Kaczyńskiego w sprawie bojkotowania Euro 2012. Pan Rysio będzie musiał się niestety, z tego gęsto tłumaczyć przed prezesem Jarosławem Kaczyńskim. To mu nie ujdzie na sucho.

3 maja partia prezesa rozesłała do mediów oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego, które wskazuje na potrzebę wywarcia nacisku na władze Ukrainy, w związku z więzieniem byłej premier, Julii Tymoszenko.

W oświadczeniu napisano: "W związku z wydarzeniami politycznymi na Ukrainie oraz sytuacją uwięzionej liderki opozycji Julii Tymoszenko Prawo i Sprawiedliwość opowiada się za bojkotem rozgrywanych na Ukrainie meczy mistrzostw Europy w piłce nożnej oraz za dalszą presją na władze ukraińskie".

Inicjatywę Jarosława Kaczyńskiego w sprawie bojkotu Euro 2012 na Ukrainie, chwalił rzecznik PiS Adam Hofman. Jego zdaniem to dobry moment żeby wymusić na władzach Ukrainy europejskie standardy traktowania opozycji. Ale europoseł PiS, Ryszard Czarnecki natychmiast opublikował na swoim blogu tekst z ripostą, w którym otwarcie poddał krytyce zamysł bojkotu Euro 2012.

Jak podaje dziennik.pl Ryszard Czarnecki napisał na swoim blogu, że zewsząd "słyszymy niemal o politycznym bojkocie Euro 2012. Najgłośniej na ten temat krzyczą ci, którzy do tej pory palcem w bucie nie kiwnęli, aby była premier Julia Tymoszenko odzyskała wolność (jak członek władz niemieckiej CDU i szefowa Związku Wypędzonych Erika Steinbach czy premier Włoch Mario Monti)".

Według Czarneckiego bojkot ukraińskiej części Euro 2012, faktycznie służy Rosji, bo wydłuża drogę Ukrainy do Unii Europejskiej. Podkreśla: "I oto, owym obłudnikom, tak naprawdę chodzi".

Czując za placami ciężar lęku i politycznych skutków, po tych słowach, gadatliwy europoseł PiS, nie czuje jednak, że wyszedł przed szereg. Na wszelki wypadek podkreślił w TVN24, że w opinii dotyczącej Rosji, z pewnością zgadza się z Jarosław Kaczyńskim. Przezornie zastrzegł: "Mój blog jest autonomiczny i niepodległy".


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 04.05.2012 15:29

co za obłuda w uni i w tych demokracjach zachodnich ...tymoszenko ma plamkę na ręce jakby ją komar ukąsił ,,, a oni bojkotują ukrainę biedną a moze chodzi o bojkot chin tylko politykom nazwy sie pomieszały!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał
  • Michał
  • 04.05.2012 09:24

No to wtopił Pan Rysio. PIS to grupa w ciemno powtarząjaca słowa lidera(w większości bzdury - i nie jest to opinia zwolennika PO, czy SLD- tylko właśnie Pis- u i ich większości poglądów). Jedyną alternatywą na chwilę obecną jest Solidarna Polska. W partii musi być demokracja!

Komentarz został ukrytyrozwiń
JarosławK.
  • JarosławK.
  • 03.05.2012 21:18

03 maja 2012
Bojkot Euro 2012?

http://ryszardczarnecki.blog.onet.pl/

Słyszymy niemal zewsząd o politycznym bojkocie Euro 2012. Najgłośniej na ten temat krzyczą ci, którzy do tej pory palcem w bucie nie kiwnęli, aby była premier Julia Tymoszenko odzyskała wolność (jak członek władz niemieckiej CDU i szefowa Związku Wypędzonych Erika Steinbach czy premier Włoch Mario Monti). Często też się zdarza, że dla polityków z Europy Zachodniej, zwłaszcza z Niemiec bicie w bębny bojkotu ukraińskiej części Euro 2012 oraz ociekanie troską o prawa człowieka na Ukrainie jest tylko pretekstem, aby wydłużyć albo zamknąć drogę Kijowa do Brukseli. Z takiego właśnie obrotu sprawy najbardziej cieszyłaby się ... Rosja. I oto, owym obłudnikom, tak naprawdę chodzi. Dla nich (np. dla RFN) priorytetem są jak najlepsze relacje bilateralne z Rosją, zarówno ekonomiczne jak i polityczne. Mówiąc nie do końca metaforycznie: za tańszy gaz warto poświęcić– uważają oni– europejskie aspiracje Ukrainy. Skądinąd ci sami politycy siedzieli cicho, gdy przed 4 laty Igrzyska Olimpijskie odbywały się w Pekinie, a przecież w Chinach prawa człowieka (nie tylko tybetańskich mnichów) łamie się bezprzykładnie bardziej, niż na Ukrainie.

Skądinąd nie wierzę Angeli Merkel, że zbojkotuje finał Euro 2012, jeśli wystąpi w nim drużyna jej kraju. Frau Merkel ma wybory do Bundestagu już w przyszłym roku i takiej okazji nie zmarnuje... . Niech więc teraz nie zgrywa hipokrytki.

Czy bojkot Euro 2012 na Ukrainie uderzy w Polskę? Politycznie nie, ekonomicznie – być może. Po prostu część kibiców – ale nie tych z biletami, lecz tych, którzy chcą przyjechać i poczuć atmosferę mistrzostw- może wystraszyć się coraz gorszej atmosfery wokół tych mistrzostw i po prostu nie przyjechać.


Ryszard Czarnecki

Komentarz został ukrytyrozwiń
beret
  • beret
  • 03.05.2012 18:34

Pan Jarosław Kaczyński ma racje i tylko się dziwię , że trzyma jeszcze przy sobie takiego oszołoma Czarneckiego to obłudnik niby taki wierny i uczciwy , a tu patrz , to dopiero obłudnik chyba szuka nowych przyjaciół.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gibas
  • gibas
  • 03.05.2012 17:01

rysio nie mial na mysli kaczynskiego ale obludnika kaczynskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wieslaw Galinski
  • Wieslaw Galinski
  • 03.05.2012 16:56

Czy to prezio czy Czarnecki i tak to jedna sfolocz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rysio,Rysio i po Rysiu - prezes to człek pamiętliwy

Komentarz został ukrytyrozwiń
cyna
  • cyna
  • 03.05.2012 16:42

Czyżby oszuści oszusta ratują ??? . Podpisała nie korzystne umowy dla Ukrainy i osądzili ją . Ci co bronią przekręta sami się boją że i ich też może ktoś osądzić , HA HA HA pujdą też do kicia , i tak ma być !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Henry 43
  • Henry 43
  • 03.05.2012 16:26

W PISie jest ''demokracja'' Kazdy moze mowic to co chce,aby tylko zgadzalo sie s linia prezia.Ciekawe ktora partie teraz wybierze nasz ''swiatly euro-deputowany? bo w PiSie chyba dobiegl do mety.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 03.05.2012 16:07

Prezes w gałę nie kopie,więc...Co innego Czarnecki,chce wygryżść szefa PZPN-oczywiście dla cieniutkiej kasy!!!Bardzo cieniutkiej !!!!!!!!