Facebook Google+ Twitter

„Czarni” czytają dzieciom

Uczniów klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku odwiedził prezes STK SSA Czarni Andrzej Twardowski i skrzydłowy zespołu Energii Czarnych Słupsk Dariusz Cywiński.

Dariusz Cywiński czyta „Calineczkę” / Fot. Jarosław SikoraGoście w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytali fragmenty baśni Christiana Andersena „Calineczka”. Na zakończenie tej nietypowej lekcji języka polskiego, która bardzo spodobała się dzieciom, sportowcy odpowiedzieli na kilka pytań zadanych przez uczniów, m.in. na jakiej wysokości znajduje się kosz i ile waży piłka do gry w koszykówkę.

Do klubu zatelefonował inicjator słupskiej akcji i zapytał, czy „Czarni” są w stanie wziąć w niej udział. – Oczywiście, odpowiedź mogła być tylko jedna – podkreśla Andrzej Twardowski. – Mam synka, który skończył 3 lata i też bardzo lubi słuchać bajek – dodaje Dariusz Cywiński.

Zainagurowana 1 czerwca 2001 roku kampania „Cała Polska czyta dzieciom” ma na celu propagowanie wśród społeczeństwa, wychowawców i rodziców nawyku codziennego czytania dzieciom. Promuje jego ogromny wpływ na rozwój emocjonalny młodego człowieka, naukę języka, myślenia, rozwój pamięci i wyobraźni. Codzienne czytanie na głos buduje również właściwą więź dziecka z dorosłymi. W ramach inicjatywy znani politycy, aktorzy i sportowcy w bibliotekach, przedszkolach i szkołach czytają bajki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa inicjatywa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.