Facebook Google+ Twitter

Czarni Jasło najlepszą drużyną na Podkarpaciu

W dniu 8. lutego odbyła się XI Gala Piłkarska Podkarpacka NIKE'2012 organizowana przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej i gazetę "Super Nowości".

Herb Klubu / Fot. JKS Czarni JasłoJKS Czarni 1910 Jasło, klub który w sezonie 2011/12 wywalczył awans do III ligi lubelsko-podkarpackiej, został wybrany najlepszą drużyną w województwie.

W ubiegłym sezonie JKS prowadzony przez trenera, Roberta Hapa był najlepszy spośród wszystkich drużyn IV ligi podkarpackiej. Trzy punkty przewagi nad drugim w tabeli Orłem Przeworsk, pozwoliły wreszcie po długich osiemnastu latach absencji, ponownie zawitać do III ligi. Historyczny awans został zapewniony w meczu przedostatniej kolejki przeciwko Iglopolowi Dębica. Zwycięstwo po dwóch trafieniach Waldemara Złotka wywołało euforię radości jasielskich kibiców.

Zobacz również mój materiał, który bierze udział w konkursie DO 2012 ROKU


Czarni w ubiegłym sezonie zaliczyli aż 19 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek. Strzelili najwięcej w lidze, bo aż 61 bramek, tracąc tylko 27, co daje im najmniejszą liczbę straconych goli. Najwyższe zwycięstwo odnieśli nad Cosmosem Nowotaniec i Sokołem Nisko. Oba mecze zakończyły się rezultatem 6:1.

W tym sezonie losy Czarnych bywają różne. Jesień do wyjątkowo udanych nie należy, jednak nie ma się czemu dziwić, skoro przed każdą kolejką istnieje obawa, że klub na mecz nie pojedzie lub nie wyjdzie na boisko z powodów finansowych. Mimo wszystko rundę jesienną udało się zakończyć na 10. miejscu z dorobkiem 19 puntów. Strata do lidera jest spora, jednak ważne jest, aby w tym sezonie utrzymać się w trzeciej lidze i zwalczyć trudności finansowe.

Przed rundą wiosenną, Czarni prezentują dobrą formę. Na trzy rozegrane mecze sparingowe, wygrali wszystkie, strzelając sześć bramek i tracąc zaledwie jedną. Dotychczasowi sparingpartnerzy jasielskiej drużyny to Przełom Besko, Stal Sanok, Izolator Boguchwała. Formę Czarnych sprawdzą jeszcze Przełęcz Dukla, Stal Rzeszów, podczas meczu przyjaźni Sandecja Nowy Sącz i JKS Jarosław.

Zobacz również: Wielki Charytatywny Mecz Przyjaźni


Co ciekawe, drużyna, która otrzymuje statuetkę NIKE'2012, znajduje się w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej. Trudnej do tego stopnia, że grozi jej wycofanie się z rozgrywek, a tym samym spadek o dwie klasy rozgrywkowe niżej. Problemy finansowe Czarnych to sprawa złożona. Złe zarządzanie wcześniejszych władz klubu, zgrzyty i niedomówienia na linii burmistrz - klub, cięcia budżetowe miasta i wreszcie wycofanie się sponsora strategicznego. Brak sponsorów to główny problem klubu.

W tej drużynie jest potencjał, co tylko potwierdza wyróżnienie otrzymane podczas XI Gali Piłkarskiej NIKE. Szkoda by było, aby kwestie finansowe przekreśliły dobrze grający i perspektywiczny klub. Już w grudniu siedmiu zawodników otrzymało wolną rękę. Niektórzy z nich, jak podstawowy bramkarz, Sławomir Kwiek, postanowili, że mimo problemów zostaną z drużyną i będą walczyć do końca.

O losy swojego klubu troszczą się również kibice i zaprzyjaźnione kluby. Najwięcej emocji wzbudza mecz, który ma zostać rozegrany 23. lutego w Jaśle przy ul. Śniadeckich pomiędzy Czarnymi a Sandecją Nowy Sącz, czyli tzw. Wielki Charytatywny Mecz Przyjaźni. Całkowity dochód z biletów i planowanych aukcji zasili nadszarpnięty budżet jasielskiego klubu, a pomysłodawcą tej inicjatywy jest Stowarzyszenie Kibiców Sandecji.

Zapraszam również na mojego bloga Subiektywnie o piłce

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.