Facebook Google+ Twitter

Czarnowidztwo i złowieszczenie czy prawdziwe informacje?

Gazety i portale są naszpikowane takimi wiadomościami jak afery, katastrofy, skandale. Są to informacje często specjalnie pokazywane na czołowych stronach, aby poprawić poczytność etc... Czasem naprawdę dobre informacje giną w tym gąszczu sensacyjek.

Takimi drogami też będzie można dojechać na mecz... / Fot. Ryszard Jan ZagórskiOd pewnego czasu można poczytać o wielkich imprezach sportowych jako zwiastunach nieszczęść. Przytoczone przykłady mówią o tym, że państwa organizujące nowożytne igrzyska, kilka lat później bankrutują! Czy Euro 2012 będzie takim zwiastunem? Czy sprawdzi się to "złowieszczenie"?

Katastrofa
Pomimo dużej ilości pieniędzy z Unii nie modernizujemy kolei w należytym tempie i w związku z tym grozi nam katastrofa, którą przeżyjemy już w czasie Euro 2012. Ale uwaga: jest optymistyczna wiadomość. Pomimo że nie będą gotowe autostrady A1 i A4 budowane z myślą o tej imprezie, a na przejezdność A2 szanse są niewielkie, dramatu nie będzie. Specjaliści od ruchu drogowego (Spółka PL.2012) uspakajają, że autostrady są nam niepotrzebne. (Dziennik Gazeta Prawna nr 73). Na tej samej stronie Robert Zieliński donosi, że
"do czerwca nie będzie A1 na południe". Oznacza to, że kibice z Austrii i Czech będą mieli problem z wjechaniem do Polski.

O kolei mało kto już mówi / Fot. Ryszard Jan ZagórskiInna zła wieść mówi o pogorszeniu się warunków zatrudnienia Polaków w krajach zachodnich, w następstwie czego nastąpi powrót młodzieży z tułaczki za chlebem do ukochanej ojczyzny. A to wróży zwiększenie i tak już dużego, bo ponad 13-procentowego bezrobocia. Jak to współgra z rządową propozycją pracy do 67. roku życia?

Przejście na wcześniejszą emeryturę jest porównywane z katastrofą. Człowiek taki nie ma pojęcia jak sobie poradzić z nadmiarem czasu wolnego. Wcześniej czas był zagospodarowany głównie przez pracę i były dni wolne. A na emeryturze samemu trudno jest radzić z taką ilością czasu.

Brakuje podstawowych leków onkologicznych w Polsce, a tzw. import docelowy jest niemożliwy! To jest dopiero! O co tu chodzi?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Andrzej Poran
 • Andrzej Poran
 • 08.05.2012 08:57

Tak, oby byli tylko prawdziwi kibice. Acz to impreza masowa to głównie kibice piłki nożnej są adresatami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowna B.M., z podkreśleniem NIEKTÓRZY.
Ludek Kibic zapytuje o wykrakanie katastrofy. Nie ma co tak myśleć gdyż, jeszcze nic nie wiadomo. W końcu takie sportowe imprezy nie są dla tych co lekceważą i nie są obecni. Kibice będą, prawdziwi kibice.

Komentarz został ukrytyrozwiń
B.M.
 • B.M.
 • 02.05.2012 21:00

Wlasnie dlatego nie czytuje wiadomosci z Polski a polskiej tv na szczescie nie posiadamy - o ile spokojniej sie zyje bez tej caglej gonitwy za sensacja. Polscy dziennikarze potrafia z njaprostszej informacji zrobic sensacje i nakrecac niezdrowe emocje :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ludek Kibic
 • Ludek Kibic
 • 02.05.2012 10:52

No i ktoś wykrakał katastrofe z Euro? czy z Ukrainą sie wyprostuje wszystko i bedzie normalnie bez przenoszenia meczy gdzie indziej. Pożywiom zobaczym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Porazińsk
 • Andrzej Porazińsk
 • 29.04.2012 13:46

My jako NArod tak mamy że musimy psioczyć i ciągle plakać jak to nam źle chociaz jest dobrze. Inna spraważe może jeszce nie tak dawno było lepiej bo równiej a teraz coraz większe zróżnicowanie między ludzmi jest przez btrak pracy i te sprawy co są w tym artykule

Komentarz został ukrytyrozwiń
Józef Wdowia
 • Józef Wdowia
 • 28.04.2012 11:55

Zbliża się długi wikend i zobaczymy jak to będzie. Sądząc z tego co już sie dzieje to będzie znacznie bardziej wesoło to jest weselej niż w świeto wielkanocne. Bedzie sie działo. Pogoda dopisze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdzisłąw Kosa
 • Zdzisłąw Kosa
 • 26.04.2012 12:05

Zła wiadomość to dobra wiadomość tak w Bankier.pl piszą i dużo w tym prawdy. Jest wśród nas takich dużo którzy się cieszą z czyjejś biedy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadek G
 • Tadek G
 • 26.04.2012 11:47

Nie dość, że tyle różnych niedoróbek związanych z zapleczem EURO 2012 to jeszcze związki chcą pogorszyć wizerunek Polski w czesie rozgrywek piłkarskich. Nie mieli kiedy. Straszne to. Inna sprawa jak rząd niePOprawnie sie zachowuje i słucha ale nie słyszy ludu który ma swoją mądrość. I wiek 67 przy chorym społeczeństwie jest też dziwnie traktowany jako emerycki. Choroby straszne nas ogarniają. Co to będzie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina H
 • Ewelina H
 • 23.04.2012 23:23

Okazuje sie ze to prawdziwe sie robi. W radiu i telewizja trąbi sie coraz bardziej o tych niedociągnieciach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grażyna Hil...
 • Grażyna Hil...
 • 19.04.2012 19:34

Czarnowidztwo zawsze było w modzie. :(((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.