Facebook Google+ Twitter

Czarny czwartek w Gdyni. Wypadek trolejbusu i pożar teatru

To był dramatyczny dzień dla mieszkańców Gdyni. Serię rozpoczął wypadek przy zjeździe z Estakady na ul. Morskiej, natomiast 2,5 godz. później zapalił się dach Teatru Muzycznego.

Trasa im. Eugeniusza Kwiatkowskiego od strony Obłuża. / Fot. User: Leinad - praca własna (Wikipedia)

Wypadek drogowy na ul. Morskiej w Gdyni


O godz. 9.07 przy zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego na ul. Morskiej w Gdyni ciężarówka uderzyła w trolejbus linii 25. 11 rannych odwieziono do szpitali w Gdyni, Gdańsku i Wejherowie. Ofiary śmiertelne to mężczyzna w wieku ok. 60 lat oraz zmarła w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku, po kilku godzinach od zdarzenia, 73-letnia kobieta - pasażerowie trolejbusu.

Według informacji z godz. 15 w szpitalach przebywa 5 osób: w Wejherowie - 1 (po wypadku trafiło do tego szpitala pięć osób, z czego 4 po opatrzeniu ran zostały wypisane do domów), w szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni - 3, w Akademii Medycznej w Gdańsku - 1. Życiu tych osób nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podczas wypadku została zerwana trakcja, przez co ruch trolejbusów był wstrzymany. Ze względu na zatory drogowe, spowodowane brakiem możliwości przejazdu przez skrzyżowanie w kierunku Chyloni i Obłuża, autobusy i trolejbusy kursowały z opóźnieniami. Policja wyznaczyła objazdy przez Witomino, ulicę Janka Wiśniewskiego i Opata Hackiego. Przez kilka godzin po zakończeniu akcji ratunkowej ruchem na skrzyżowaniu kierowali funkcjonariusze straży miejskiej i policji.

Z informacji otrzymanych od sztabu kryzysowego i zeznań świadków wynika, że prawdopodobną przyczyną wypadku były niesprawne hamulce w ciężarówce. Świadkowie widzieli coraz szybciej zjeżdżającą ciężarówkę z obwodnicy i słyszeli sygnał klaksonu. Najprawdopodobniej kierowca nie mógł opanować pojazdu i w ten sposób ostrzegał innych uczestników ruchu.

Efekt zderzenia TIR-a i trolejbusu (Trójmiasto.tv)

Film z kamery monitoringu miejskiego na ul. Morskiej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zdaję sobie z tego sprawę p. Andrzeju i zastanawiałam się, czy w ogóle zamieszczać. Jednak nie byłam w stanie się roztroić, gdyż w tym czasie byłam na konferencji prasowej w Rewie. Nie mam więc własnych zdjęć, a wśród możliwych do wykorzystania zdjęć nie było tak dramatycznych. Za to aż nadto dramatyzmu można znaleźć na filmiku, do którego link wstawiłam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.