Facebook Google+ Twitter

Czarownica jest w każdej z nas. "Klan Wilczycy" Maite Carranzy

"Klan Wilczycy" Maite Carranzy pokazuje odwieczną walkę dobra ze złem, w którą wpleciona jest magia. To dobra pozycja dla młodzieży, pełna przepowiedni, proroctw i legend.

Okładka / Fot. Wydawnictwo JaguarKlany czarodziejek Omar od stuleci ukrywają się przed okrutnymi czarownicami Odish. Pierwsze są dobre, kochają życie, zajmują się leczeniem, drugie są złe, posuwają się do największych zbrodni, by być nieśmiertelnymi, komunikują się ze zmarłymi. Konflikt między nimi trwa od wieków, według proroctwa może go zakończyć jedynie pojawienie się wybranki, która zniszczy czarownice Odish. Stanie się to w dniu koniunkcji siedmiu planet...

Pewnego dnia przybędzie ona,
wybranka, potomkini Om.

We włosach ogień będzie niosła,
na ciele łuski, skrzydeł furkot,
a w gardle charkot,
w oku śmierć.


Prawdopodobnie wybranką jest rudowłosa Selene z Klanu Wilczycy, która ma posiąść legendarne berło matki czarodziejki O. Gdy pewnego dnia ta ekscentryczna czarodziejka znika, porzucając nastoletnią córkę Anaid, wszyscy myślą, że opowiedziała się po stronie zła...

Z pomocą Anaid przychodzą ciotka Criselda i przyjaciółki mamy, które postanawiają nauczyć ją magii i odkryć kim jest naprawdę. Dziewczynka przechodzi szybki kurs podstawowych umiejętności magicznych pod czujnym okiem swoich nowych opiekunek. Szybko jednak dostrzega, że coś przed nią ukrywają i nie mówią jej całej prawdy.

Anaid nie wierzy w zdradę swojej matki. Nie dopuszcza do siebie myśli, że najbliższa jej osoba uległa pokusie wiecznej młodości i bogactwa. Postanawia za wszelką cenę odnaleźć Selene - w tym celu wyrusza w drogę ku swemu przeznaczeniu. Nastolatka podczas tej niebezpiecznej i pełnej przygód podróży odkryje świat pełen magii, który zastrzeżony jest tylko dla kobiet. Będzie walczyć o swoje dziedzictwo. Stawka jest wysoka, życie matki i dobro całego świata. Czy dobro zwycięży, czy Anaid odnajdzie matkę i uda jej się skłonić ją do powrotu? Czy poradzi sobie z tym trudnym zadaniem?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nie będę powtarzał się za przedmówcami. Zastanawia mnie, czy oby autorka ma rację eliminując z tej lektury starsze pokolenie. Ot, choćby ja? Czy ta książka byłaby jakąś odskocznią od "myśli smoleńskiej"? Od niezdatnego rządu? Musze przeczytać i przekonam się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Młodzież lubi te klimaty. I bardzo dobrze - ważne, że mają co czytać i daleko im do analfabetyzmu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki Łukasz, w moim też nie. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna i zachęcająca recenzja, 5* Jednakże to książka nie w moim klimacie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.