Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16237 miejsce

Czarownice z Salem będą sądzone w Łodzi

Sąd nad czarownicami odbędzie się już 1 kwietnia 2017 r. w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi. W procesie udział brać będą m.in. Agnieszka Więdłocha, Ireneusz Czop, Zofia Uzelac, Michał Staszczak i Matylda Paszczenko.

 / Fot. Własność teatru S. Jaracza w ŁodziSpektakl powstaje na kanwie kontrowersyjnego dramatu Arthura Millera“ o tym samym tytule. Autor przedstawia tam wydarzenia z USA sprzed 300 lat, kiedy to pod zarzutem uprawiania czarnej magii, stracono na szubienicach około 20 osób. W łódzkiej adaptacji krwawe okoliczności stanowić będą tło do dyskusji o współczesnych mechanizmach manipulacji i sprawowania władzy.

Nadchodząca premiera jest efektem ścisłej współpracy Teatru im. S. Jaracza z najlepszą w Europie, Łódzką „Filmówką”. Sztuka została przygotowana z okazji 70-lecia Wydziału Aktorskiego. Na jednej scenie staną studenci, absolwenci i wykładowcy fenomenalnej uczelni. W obsadzie znaleźli się m.in. Agnieszka Więdłocha, Ireneusz Czop, Zofia Uzelac (dziekan Wydziału Aktorskiego), Michał Staszczak (prorektor uczelni), Matylda Paszczenko oraz aktorska młodzież.

Całe przedsięwzięcie reżyseruje Mariusz Grzegorzek, wybitny reżyser filmowy i teatralny, jednocześnie rektor łódzkiej filmówki. Szerszej publiczności znany jest przede wszystkim z filmów „Jestem twój”, czy „Królowa Aniołów”. Widownia „Jaracza” ceni go za wiele spektakli m.in. „Skórę Węża”, „Habitat”, czy genialnego „Lwa na ulicy”.

 / Fot. Własność teatru S. Jaracza w ŁodziO przygotowywanym spektaklu mówi: „Choć spotykamy się przy okazji wspaniałego jubileuszu nie myślimy o uroczystych obchodach. Pracujemy z całych sił nad poruszającym, ważnym przedstawieniem, które jest nie tylko manifestacją naszego artystycznego potencjału, lecz próbą wzmacniania wspólnoty, by nie zagubić się w coraz bardziej nieprzyjaznym świecie”.

 / Fot. Własność teatru S. Jaracza w ŁodziBiorąc pod uwagę wydarzenia ostatnich dni i wysublimowany sposób przedstawiania realiów przez reżysera, czy możemy spodziewać się powtórki z Teatru Powszechnego i spektaklu „Klątwa”? U Grzegorzka wszystko jest możliwe! Aby się o tym przekonać, zapraszam na premierę już 1 kwietnia 2017 roku na Dużej Scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.
Opętało Cię? Idź do teatru!

Źródło: gazetaTRYBUNALSKA.PL - przedrukowano za zgodą redakcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I Grzegorzka wszystko jest mozliwe nawet premiera teatralna w dzien Prima Aprilis

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.