Facebook Google+ Twitter

"Czarowny Lwów" na deskach Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie

W sobotę o godz. 18 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbył się koncert pt. "Czarowny Lwów" w wykonaniu artystów Opery i Filharmonii Lwowskiej.

Koncert "Czarowny Lwów" / Fot. Gabriela BlajerPrzed łańcucką publicznością zaprezentowali się dzisiejszego wieczoru wybitni artyści Opery i Filharmonii Lwowskiej: orkiestra pod batutą Myrona Jusypowicza oraz soliści: Natalia Dytiuk, Piotr Radejko i Vasyl Sadovski.

Wykonali oni znane utwory Johanna Starussa, Giovanniego Battisty Pergolesiego oraz Franza Lehara. Publiczność miała okazję wsłuchać się w arię "Wielka sława to żart" czy "Usta milczą, dusza śpiewa". Na scenie Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie rozbrzmiały też pieśni lwowskiego folkloru. Żywe reakcje publiczności wywołał znany i uwielbiany po obu stronach granicy utwór "Hej sokoły". Wszystkie wykonane dzieła opatrzone zostały komentarzem muzycznym, który stanowił doskonałe dopełnienie brzmienia słyszanych dźwięków.

- To był przepiękny koncert. Wspaniała uczta dla duszy, która na długo pozostanie w mojej pamięci. - mówiła po zakończonej imprezie jedna ze słuchaczek.

Koncert w wykonaniu Opery i Filharmonii Lwowskiej / Fot. Gabriela BlajerŁańcut tętnił dziś życiem kulturalnym. Widzowie podczas dwugodzinnego koncertu mogli przenieść się w świat opery i operetki oraz wsłuchać się w dźwięki niezwykłej muzyki. "Czarowny Lwów" sprawił, że zgromadzona na sali publiczność na chwilę oderwała się od codzienności i dała ponieść się melodii wydobytej z instrumentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Może być też na miodzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaciekawiła mnie wzmianka o pieśniach lwowskiego folkloru:) Brzmi bardzo intrygująco!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Igor
  • Igor
  • 13.03.2011 00:10

" Wszystkie wykonane dzieła opatrzone zostały komentarzem muzycznym, który stanowił doskonałe dopełnienie brzmienia słyszanych dźwięków. "

Masło maślane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.