Facebook Google+ Twitter

Czarterowe embraery dla VIP-ów

Praktycznie pewne jest już, że MON wyczarteruje od LOT-u dwa embraery, które będą służyły do transportu polskiej elity politycznej. Umowa pomiędzy zainteresowanymi stronami ma zostać podpisana w ciągu kilku dni.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Embraer_ERJ_175.jpg&filetimestamp=20071208230351Decyzja MON jest spowodowana pobudkami ekonomicznymi. Transport tym sposobem jest o wiele tańszy, co zaowocuje oszczędnościami w tej kwestii. Ponadto resortowi uda się pozyskać dwa embraery, które mają być przeznaczone wyłącznie do użytku elity politycznej kraju. Umowa z LOT-em będzie obowiązywać dopóki MON nie zaopatrzy się w nowe maszyny, jednak nie nastąpi to wcześniej niż za 24 miesiące. Resort ma zakupić sześć nowych samolotów. Przygotowania do tego przedsięwzięcia już się rozpoczęły.

Oba wyczarterowane samoloty mają być stopniowo przystosowywane do obsługi najważniejszych osób w kraju. Przede wszystkim obie maszyny będą przemalowane na biało-czerwono, również przewidywana jest szachownica w tych samych kolorach. Czarter oznacza to, że samoloty będą pilotować załogi cywilne.

MON przyznaje, że do przetargu już przygotowano wymagania techniczne maszyn. Początkowo rząd planuje zakupić dwa samoloty długodystansowe, które będą mogły zabrać na pokład od 40 do 60 osób. W grę wchodzą głównie maszyny Airbusa lub Boeinga.

Ponadto flotę mają zasilić mniej pojemne odrzutowce. Mają one pomieścić od 15 do 19 pasażerów. Takie maszyny, już wyposażone, maja kosztować około 40-60 mln zł. Wśród dostawców najczęściej wymieniani są: amerykański Gulfstream, kanadyjski Bombardier oraz francuski Dassault Aviation. Wymagania spełnia też Embraer, ale rząd i siły powietrzne odrzucają możliwość ich zakupu ponieważ maja one zbyt mały zasięg.

Źródło:TVN24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na zdjęciu jest Embraer 145. Armia wyczarteruje dwa Embraery 175.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.