Facebook Google+ Twitter

Czary mary, abrakadabra... no i nic! Kilka refleksji o zabobonach

  • A B
  • Data dodania: 2011-11-10 11:58

Wiara w przesądy jest stara, jak ludzkość. Wydawałoby się, że coraz nowocześniejsze społeczeństwa XX i XXI wieku będą odchodzić od bezsensownych praktyk: wróżb, horoskopów, astrologii, fałszywych oczyszczeń itp. Wystarczy jednak zajrzeć na popularne strony internetowe, do gazet, kolorowych czasopism, by przekonać się, że tak nie jest. Na czym polega i w czym tkwi siła zabobonów, skoro trwają mimo swej absurdalności?

Sonda

Czy zgadzasz się z treściami zawartymi w artykule?

Jako że niektórzy mogą nie zgodzić się z którąś z wyżej postawionych tez, zacznę od ukazania kilku sztuczek, jakimi zwodzi się umysły i percepcję łatwowiernych osób. Ci zaś, którzy zgadzają się, iż przesądy są niedorzecznością, otrzymają kolejne, rzetelne argumenty na poparcie swego poglądu.

Najlepiej uzasadnia się własne opinie w oparciu o konkretne przykłady. Poniżej przytoczę wypowiedzi, jakie padły podczas trwania jednego z programów telewizyjnych. Całość swym zewnętrznym wyglądem przypomina trochę średniowieczny rytuał. Ubrany w iście książęce (tudzież cesarskie) szaty pan zasiada przy stoliku, gdzie leżą tajemnicze, magiczne karty o różnych kształtach. W ręce trzyma różdżkę bądź inny atrybut, którego niejedna młoda dziewczynka nie powstydziłaby się wziąć z sobą na szkolny bal przebierańców. Do tegoż oto pana dzwonią ludzie szukając pocieszenia, porad, przepowiedni na przyszłość, oczyszczenia. Oczywiście wszystko odbywa się przy pomocy tajemnych mocy energetycznych; tak wielce tajemnych, że nawet najprężniejsze środowiska naukowe nie są w stanie pojąć ich istoty. Ponieważ w dniu nagrywania programu zajęto się akurat oczyszczaniem czakr (czyli rzekomych ośrodków energetycznych w ciele, gdzie krzyżuje się wiele rzekomych kanałów energetycznych) to wspomniane wypowiedzi będą dotyczyły właśnie tej tematyki. Proszę uważnie przyjrzeć się poniższym słowom od strony merytorycznej:

1) Widzę tutaj stany lękowe, takie troszeczkę depresyjne, czyli jakby pani uważa, że nie poradzi sobie z pewnymi rzeczami. Pani po nocach potrafi nie spać albo budzi się. Ma pani przed oczami te wszystkie problemy, szczególnie przed snem. [rozrzewniona klientka potwierdza w tym momencie, że tak się zdarza]. Pani jest osobą bardzo emocjonalną, a jeżeli chodzi o serce, po tych wyższych czakrach przechodzi coś ponad serce, więc proszę uważać, bo tu serce jest pokazane niezbyt korzystnie. Więc ja tutaj oczyszczam. Trzeba zwrócić uwagę na zatoki, nie podoba mi się też gardło. Proszę głęboko oddychać, tutaj wznosi się ponad podstawę kręgosłupa. I droga pani będzie pani odczuwała ciepło w tych okolicach, to ciepło będzie się rozprzestrzeniało na wysokości pępka. Proszę głęboko oddychać. Ta energia wypełniła panią. Wzdłuż kręgosłupa będzie odczuwała pani takie ciarki, które będą szły, one u podstawy czaszki zanikną. Ja tutaj wyprowadzę. Jeszcze widzę problemy z układem krążenia. Jakby troszeczkę toruję, żeby czakra prawidłowo działa, w porozumieniem lekarza będzie pani odnosiła pozytywne rezultaty. Dobrze, zostało to wszystko prawidłowo oczyszczone. Życzę wszystkiego dobrego, powodzenia, droga pani. Dziękuję ślicznie.

2) Czakra podstawy. Niestety ale nie funkcjonuje prawidłowo. Są też poważne blokady w przepływie energii ziemskiej, tej energii, która odpowiada i doenergetyzuje czakrę główną, kryształy - problemy nie tylko u pani ale także i u najbliższych; energia klątwy, która może być niekorzystna z pokolenia na pokolenie. Proszę głęboko oddychać. Tutaj widzę dolną część kręgosłupa uszkodzoną, wymaga naprawy. Proszę zwracać uwagę na paznokcie - tutaj mogą być jakieś problemy proszę pani. Widzę kryształy energetyczne, które mogą prowokować czakrę sakralną, aby były jakieś przeziębienia. Energia została wyprowadzona prawidłowo. Została pani uzdrowiona z wampirów energetycznych. Uwolniona z negatywnego energetycznego podpięcia. Będzie teraz lepiej. Wszystkiego dobrego życzę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

zwIkFILlIYCsrNi
  • zwIkFILlIYCsrNi
  • 20.02.2012 11:00

dzieki Bogu jest ktos taki jak Kuba w tym kraju!co do Karo, bzrado ja lubie i uwazam ja za jedna z naprawde piekniejszych kobiet! pozdrowionka z szanghaju!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, trudno uciec od metafizyki i być z gruntu pragmatycznym, jeśli się żyje w nieskończonym i niezbadanym wszechświecie, na planecie, której geneza jest dla nas zagadką;) I mimo rozwoju nauki dalej nie wiemy, skąd przychodzimy, kim jesteśmy ani dokąd zmierzamy.
A refleksja Autora bardzo potrzebna, bo ten nasz metafizyczny niepokój lubią wykorzystywać wszelakiej maści oszuści. Wiele mówi analiza pseudoezoterycznego bełkotu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy artykuł. Zawsze warto popatrzeć z boku na to, co nieraz obserwujemy, nie mówiąc już o tym, co sami robimy...
Człowiek ma wrodzone skłonności do zachowań metafizycznych i okazuje się, że wzrost zasobów wiedzy ogólnej nijak się do tego ma...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.