Facebook Google+ Twitter

Czarzasty krytykuje Tuska i IPN w sprawie pogrzebu Jaruzelskiego

"Każdy, kto ma ochotę uczcić śmierć człowieka, powinien być. Natomiast niedobrze, że nie będzie premiera Tuska. Bo to dosyć małostkowe" - powiedział Włodzimierz Czarzasty z SLD o pogrzebie Wojciecha Jaruzelskiego.

 / Fot. By Adrian Grycuk (Own work) [CC-BY-SA-3.0-pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia CommonsZdaniem Włodzimierza Czarzastego premier Tusk, który zapowiedział, że nie weźmie udziału w pogrzebie zmarłego gen. Wojciecha Jaruzelskiego powinien się przemyśleć decyzję. "Zawsze w takich chwilach myślę o tym, że każdy z nas umrze. Więc Tusk też musi się zastanowić, kto na jego pogrzeb przyjdzie. Tworząc fakty niebycia premiera albo bycia prezydenta, tworzy się zwyczaje. Zwyczaje można tworzyć pięknie" - mówił w TVN24.pl.

Polityk SLD skrytykował też Instytut Pamięci Narodowej. Jego prezes, Łukasz Kamiński negatywnie odniósł się do pochówku Jaruzelskiego na Powązkach. "Nie można pogodzić pamięci o ofiarach systemu totalitarnego z honorowaniem pogrzebem państwowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach człowieka, który poświęcił większość swojego życia służbie reżimowi komunistycznemu" - pisał. Czarzasty zaś stwierdził, że stanowisko IPN jest "trochę głupie" i dodał, że nikt nie prosił instytutu o oceny moralne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.