Facebook Google+ Twitter

Czas minął, a Grad chce rozmów o stoczniach

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2008-09-29 10:43

Minister skarbu Aleksander Grad chce rozmawiać z Komisją Europejską na temat polskich stoczni. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że termin wszelkich rozmów i negocjacji minął 12 września.

Minister Grad wystąpił do Komisji Europejskiej z prośbą o spotkanie. Jak sam twierdzi, ma to być spotkanie techniczne w sprawie programów restrukturyzacyjnych dotyczących zakładów.

- Wystąpiłem z listem do pani komisarz, w którym poprosiłem o to, by zastrzeżenia czy uwagi do naszych programów zostały omówione na spotkaniu technicznym, w którym wzięliby udział nasi przedstawiciele i eksperci z Ministerstwa Skarbu - tłumaczy Grad. - Jestem gotowy w każdej chwili polecieć do Brukseli.

Jak mówi minister, programy są bardzo obszerne. - Nie sądzę, aby nie było do nich żadnych uwag - dodaje Grad. - Programy nie są łatwe. Niepokój ministra może wynikać stąd, że w programach restrukturyzacji stoczni, przesłanych do KE, chodzi o udzielenie dodatkowej pomocy publicznej z budżetu państwa. Temu właśnie od samego początku sprzeciwiała się Komisja Europejska.

- Programy restrukturyzacyjne przewidują udzielenie przez Skarb Państwa dodatkowej pomocy publicznej dla stoczni w Szczecinie w wysokości do 439 milionów złotych, a dla połączonych stoczni Gdynia i Gdańsk do 835 milionów - tłumaczy Jacek Łęski, rzecznik ISD Polska, właściciela Stoczni Gdańsk i potencjalnego inwestora w Stoczni Gdynia.

Cały artykuł przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.