Facebook Google+ Twitter

Czas na festiwal gangsterski i futbol bezdomnych w Kargowej

Weekend w Kargowej (Lubuskie): festiwal filmów sensacyjnych im. Maćka Kozłowskiego oraz mecz piłki nożnej reprezentacji bezdomnych z polskimi artystami, to atrakcje imprezy dedykowanej zmarłemu aktorowi, która odbędzie się 5-8 lipca.

Początek lipca to show imprez w miasteczku Kargowa, leżącym w powiecie zielonogórskim: Kozzi Gangsta Film Festival, czyli przegląd twórczości filmowej i teatralnej z klasyki sensacyjnej polskiej i zagranicznej, spotkania z ludźmi filmu i sceny, warsztaty teatralne oraz szczypta sportu czyli, po raz drugi, oficjalny mecz w piłce nożnej między reprezentacjami osób bezdomnych z przyjaciółmi zmarłego aktora Macieja Kozłowskiego.

Pomysł pierwszej edycji Festiwalu Filmu i Teatru im. Maćka Kozłowskiego zrodził się w kargowskim ratuszu: - W ten sposób pragniemy upamiętnić Maćka, aktora, który nie tylko urodził się w Kargowej, ale też bardzo angażował się w nasze, lokalne sprawy, pomagał dzieciom, uczył ich, aby nie wstydzili się miejsca, z którego pochodzą. Ludzie dzięki temu łapali wiatr w żagle -
powiedział dla W24 burmistrz miasta Sebastian Ciemnoczołowski.

Malarka i wdowa po aktorze, Agnieszka Kowalska przyznaje W24, że początkowo z lekką rezerwą zareagowała na pomysł władz Kargowej.

- Nie zdawałem sobie sprawy z tej wyjątkowej charyzmy, jaką Maciek w sobie miał – mówi. - Byłam przekonana, że jest on niewystarczająco znaną postacią, aby wokół niego coś takiego zrobić.

Kiedy spostrzegła, jaki pozytywny i powszechny odzew pozyskała idea Festiwalu – rozwiało jej wątpliwości. - Nie chciałam z Maćka robić gwiazdy – uzupełnia. - Gdyby żył, na pewno popukałby się w czoło. Ale skoro nas tak zostawił, to musi się na to zgodzić i jeszcze nam pomóc.

Podczas Kozzi Gangsta Film Festival będzie można ujrzeć przegląd filmów, w których wystąpił Maciek Kozłowski, klasykę kina akcji, znane produkcje z całego świata, kilka prapremier oraz spektakle teatralne prezentowane w zaaranżowanej stacji kolejowej. W programie imprezy znalazł się też koncert muzyki z najbardziej znanych filmów gangsterskich i kryminalnych. Ponadto odbędą się dla młodzieży warsztaty teatralne prowadzone przez Annę Seniuk, Macieja Wojtyszko i Michaela Beckera z Staatstheater Cottbus.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.