Facebook Google+ Twitter

Czas na kolejny wielki festiwal w Katowicach: Tauron Nowa Muzyka

Na zakończenie wakacji warto wybrać się do stolicy Górnego Śląska na kolejną edycję święta muzyki elektronicznej i nie tylko - Tauron Nowa Muzyka. W tym roku odbędzie się wyjątkowo w Dolinie Trzech Stawów. Ale ten fakt absolutnie nie wpływa na line-up katowickiego festiwalu, który zapowiada się naprawdę ciekawie.

Podczas zeszłorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka (http://www.festiwalnowamuzyka.pl/galeria/galerie/vi_tauron_nowa_muzyka_festiwal_2011_katowice/) / Fot. Materiały organizatorówBeach House, Hot Chip, Chilly Gonzales & Aukso czy Gang Gang Dance - to tylko niektóre gwiazdy z pogranicza muzyki elektronicznej i jazzu, które w dniach 22-26 sierpnia wystąpią w stolicy Górnego Śląska, w ramach Tauron Nowa Muzyka 2012. Rozpoczęcie kolejnej edycji festiwalu zaplanowano na czwartkowy wieczór w Galerii Szyb Willson, gdzie wystąpi Polsko-Kanadyjski duet z pogranicza hip hopu Chilly Gonzales oraz AUKSO. Następnie na dwa kolejne dni cała akcja przeniesie się na Dolinę Trzech Stawów, która powoli staje się festiwalową Mekką nie tylko dla mieszkańców Śląska.

Aż na pięciu scenach (Main Stage, Little Big Scene, Red Bull Music Academy Club Stage, Red Bull Tourbus Stage, BLN.FM Stage) swoje nowatorskie podejście do muzyki zaprezentuje kilkunastu artystów, głównie z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Niekwestionowaną gwiazdą wśród nich będzie Hot Chip, brytyjska grupa skłaniająca się ku electro pop, która katowickiej publiczności zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty In Our Heads.Podczas siódmej edycji Tauron Nowa Muzyka też pojawi się dreampopowa grupa zza oceanu Beach House, Kanadyjczyk Caribou czy niemiecki elektro duet Mouse on Mars. Na pewno sporą publikę podczas swoich koncertów zgromadzą: Marcel Everett, twórca eksperymentalnej muzyki elektronicznej występującym pod pseudonimem XXYYXX oraz osiemnastoletni talent prosto z Londynu King Krule, który zakończy tegoroczną edycję festiwalu w katowickiej świątyni ewangelickiej.

Organizatorzy festiwalu, podobnie jak w poprzednich latach stawiają na prawdziwą mieszankę dźwięków, dając kilkunastotysięcznej publice możliwość wyboru ulubionych artystów. Natomiast w programie wydarzeń towarzyszących znajdzie się stały punkt festiwalu czyli wystawa fotograficzna prac polskich artystów m.in. Anny Szczęsnej i Grzegorza Matląga. Częścią nowego podejścia do sztuki jest również Mobilny Kontener Designu, na który składa się piętnaście projektów produktów zbliżających nas do osiągnięcia konsumpcyjnej doskonałości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.