Facebook Google+ Twitter

Czas na malarstwo : "To Polska i nasi Ojcowie"

Wojciech Fibak właściciel paru obrazów Władysława Ślewińskiego ufundował nagrody w tym konkursie skierowanym do : dzieci,młodzież, dorosłych . Tworzenia prac plastycznych ma się odbywać do 30 kwietnia 2014 r.

Organizatorami tej kulturalnej inicjatywy są: Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie
ul.1 Maja 21, oraz Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego.
Przedsięwzięcie służy upamiętnieniu światowej sławy artysta ,malarza Władysława Ślewińskiego, który urodził się 1 czerwca 1856 r. w Białyninie gmina Nowa Sucha a został ochrzczony w kościele p.w. Jana i Pawła Świętych Męczenników w Mikołajewie gmina Teresin. Swego czasu został zapomniany na cały wiek historii Polski, przez pomylone daty i miejsce urodzenia. O artyście mówi się, że: ”wymaga dwoistej perspektywy widzenia, bo to francuska szkoła i polska poetyka, teraz można już powiedzieć, że to malarstwo narodowe o światowej przestrzeni widzenia”.
Obrazy artysty malarza znajdują się w takich muzeach na świecie: Musée d'Orsay, Musée des Beaux-Arts de Pont-Aven, Muzeum Narodowe w Tokio .
Największe polskie kolekcje obrazów tego malarza znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym w Kielcach oraz Górnośląskim Muzeum Narodowym w Bytomiu, etc.
Również w kolekcji prywatnej Wojciecha Fibaka.
Wszyscy Ci właściciele obrazów Władysława Ślewińskiego w tym roku ufundowali Nagrody im. Władysława Ślewińskiego. Główne poparcie popłynęło z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, który po raz trzeci ufundował Dyplomy i Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla zwycięzców.

Intencją organizatorów tegorocznego konkursu plastycznego jest uhonorowanie wszystkich ojców .
W konkursie mogą zaprezentować swój talent artystyczny :dzieci ,młodzież oraz osoby dorosłe.

Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa oraz formy pracy konkursowej określa regulamin konkursu, dostępny na stronach internetowych: www.bibliotekamiejska.sochaczew.pl, www.slewinski.e-sochaczew.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.