Facebook Google+ Twitter

Czas na młodych - debata studentów

W dniu 6 listopada 2008 odbędzie się seminarium „Likwidacja barier dla młodego pokolenia – czas młodych” organizowana przez Ruch Młodego Pokolenia – Pokolenie’ 89 oraz organizację studencką PARADOKS.

Celem tej debaty studenckiej jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na szereg utrudnień prawnych, ekonomicznych i społecznych, które młodzi ludzie napotykają wchodząc na rynek pracy.

Młodzi, zdolni, przedsiębiorczy a państwo
W jaki sposób państwo może sprzyjać przedsiębiorczości młodych ludzi? Jaka jest skala barier w dostępie do zawodów regulowanych dla młodego pokolenia w naszym kraju i jakie są ich ekonomiczne skutki? Jak otworzyć dostęp do tych zawodów dla młodych, dobrze wykształconych, ambitnych Polaków? Czy młodzi ludzie których w Polsce szacunkowa liczba wynosi 13 milionów, mogą sami zmienić przyszłość Polski?

Na te pytania postarają się odpowiedzieć zaproszeni goście: Stanisław Kluza – przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Krzysztof Rybiński – były wiceprezes NBP, Dariusz Żuk – Prezes Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, Grzegorz Maj – Prezes Zarządu Ruchu Młodego Pokolenia – Pokolenie89, Marcin Gomoła – Przewodniczący Rady Programowej Ruchu Młodego Pokolenia – Pokolenie89.

Niezależność i samowystarczalność?
W Polsce jest ponad 300 zawodów, których możliwość wykonywania jest uzależniona od wcześniejszego uzyskania pozwolenia, licencji czy spełnienia warunków, określonych przez właściwy samorząd zawodowy. Wykonywanie zawodów regulowanych wiąże się też często z obowiązkiem przynależności do danej korporacji zawodowej, posiadającej monopol na nadawanie prawa do wykonywania zawodu. Dodatkowo, według badania przeprowadzonego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, ponad 60 proc. studentów IV i V roku chce założyć własną firmę. Młodzi ludzie pragną stać się niezależni i samowystarczalni. Co trzeciego respondenta przeraża jednak biurokracja, a co piątego podatki. Prawie połowa respondentów uważa, że państwo przeszkadza w prowadzeniu firmy.

Debata rozpocznie się o godzinie 12.15 w Uczelni Łazarskiego w Warszawie, przy ulicy Świeradowskiej 43 w sali 130 i ma charakter otwarty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.