Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10245 miejsce

Czas na modernizację filii nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej

Filia nr 19 MBP przy ul. Włościańskiej jest jedną z najczęściej odwiedzanych filii na szczecińskich Pomorzanach, konieczna jest więc jej modernizacja i wyposażenie w więcej niż 1 ogólnodostępny komputer.

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, powstała na mocy ustawy o samorządzie terytorialnym i porozumieniu wojewody z gminą miasto Szczecin w sprawie przejęcia w 1995 r. od Książnicy Szczecińskiej 51 fili bibliotecznych, na terenie miasta Szczecina. MBP część filii zlikwidowała, część połączyła, pozostawiając na dzień dzisiejszy 34 filie. Przeprowadzono niezbędne remonty, modernizacje, pomijając w tym m/in filię nr 19.

Wydawało by się, że w dzisiejszej dobie komputerów, biblioteki stały się już przeżytkiem, jednak przeczy temu ponad 50 tys zarejestrowanych czytelników, ponad 400 tys. odwiedzin i ponad 1 milion wypożyczeń rocznie w MBP. We wszystkich filiach biblioteki są stanowiska komputerowe (ogółem ponad 70 stanowisk), dzięki którym czytelnicy mogą bezpłatnie korzystać z Internetu, w tym z katalogu elektronicznego.

Jedyne stanowisko komputerowe w filii nr 19 / Fot. Elżbieta SadowskaTo właśnie możliwość bezpłatnego korzystania z Internetu, jest jednym z kryteriów popularności bibliotek. W bibliotekach mogą korzystać z Internetu, ci wszyscy którzy nie mają komputera, jak bloger MM Moje Miasto Szczecin: Ecz, który napisał o sobie: „Nie ma samochodu, telefonu, komputera. Telewizor łapie jedną stację. Przeczytał 3-4 tys. książek, ale tylko 2 kryminały i ani jednej Lema” i który skutecznie blokuje jedyny ogólnodostępny komputer w filii biblioteki nr 19.

Odpowiedź dyrektora MBP na pismo męża Zdzisława / Fot. Elżbieta SadowskaW sprawie dostawienia w filii nr 19 chociaż jeszcze jednego komputera (nie wspominając o modernizacji obiektu), mąż Zdzisław pisał do dyrektora MBP w maju 2012 r. (odpowiedź dyrektora MBP w załączeniu), jednak bez większego skutku. Może po moim artykule dyrekcja jeszcze raz przeanalizuje ilość zarejestrowanych czytelników, odwiedzin, wypożyczeń w filii nr 19 i zdecyduje o pilnej modernizacji obiektu.Miejsca na kolejne stanowiska komputerowe, jest pod dostatkiem / Fot. Elżbieta Sadowska


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Atrapa komputera dalej stoi w bibliotece!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz artykuł: Czas na remont i modernizację filii nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.