Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18394 miejsce

Czas na Noc Bibliotek. Warto się wybrać. Sprawdź atrakcje w Twoim mieście

Noc powoli staje się symbolem swobodnego i nieskrępowanego dostępu do kultury. Po bardzo udanej Nocy Muzeów mamy kolejną ogólnopolską akcję - Noc Bibliotek. Swoje podwoje otworzą m.in. biblioteki w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu czy Kielcach.

https://flic.kr/p/7Pesb4 / Fot. KTH Biblioteket/CC BY SA 2.030 maja w całej Polsce biblioteki będą otwarte znacznie dłużej niż normalnie. Akcja ma promować czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jakie atrakcje przygotowały biblioteki w największych miastach?

Warszawa zaprasza do Biblioteki Narodowej. Impreza rozpocznie się o 17.30 i będzie przeznaczona dla rodzin z dziećmi. Zobaczyć będzie można film animowany "Sekret Eleonory", a następnie wziąć udział we wspólnym czytaniu "Lokomotywy" Juliana Tuwima. Druga część przygotowana będzie z myślą o młodzieży i dorosłych. Będzie można spotkać prof. Bralczyka, wysłuchać dyskusji literackiej i uczestniczyć w czytaniu tekstów grozy.

Biblioteka Śląska w Katowicach stawia na muzykę. O 18 rozpocznie się koncert z cyklu "MUzoSWera" gdzie będzie można usłyszeć znane piosenki w nowym wykonaniu. Książki natomiast będzie można czytać w jednej z kilku tematycznych stref, które zapewnią czytelnikom relaks i komfort. Będzie też można zabrać do domu jedną z kilkuset książek.

Ciekawie będzie również we Wrocławiu. Dla dzieci przygotowano imprezę i nocleg w bibliotece przy ul. Sztabowej, w nocy z 29 na 30 maja. Maluchy będą oglądać filmy, a także wezmą udział w warsztatach aktorskich. Dorośli natomiast będą uczestniczyć w grze terenowej i poprowadzić śledztwo. Gra zaczyna się 30 maja o 19 przy pl. Teatralnym. Jeśli chcecie pomóc w przygotowaniu gry, zgłoście się do organizatorów, nabór trwa.

W Kielcach szykuje się gratka dla fanów historii. Biblioteka Publiczna organizuje wystawę pt. "Narodziny sztuki drukarskiej". Prezentowane będą zabytkowe książki, niektóre z nich mają kilkaset lat i status "białych kruków".

Całości towarzyszy też akcja "Przynieś książke do biblioteki". Każda biorąca udział biblioteka zgłasza najbardziej poszukiwane książki. Jeśli masz książki, które już przeczytałeś, a znajdują się one na liście pobliskiej biblioteki, może warto spełnić dobry uczynek?

Czytaj także: Dżem wyda płytę z okazji 35-lecia istnienia zespołu. Wydawnictwo trafi do sklepów w czerwcu


Noc Bibliotek będzie też organizowana w setkach bibliotek lokalnych, szkolnych i gminnych. Informacje o akcji i pełną listę atrakcji można znaleźć http://nocbibliotek.org/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.