Facebook Google+ Twitter

Czas na relaks z Domowymi Melodiami

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-07-13 19:52

Jeśli masz ochotę posłuchać oryginalnych utworów i pięknej muzyki, to zapraszam do zapoznania się z płytą zespołu Domowe Melodie. To trio tworzą: Justyna „Jucho” Chowaniak, Staszek Czyżewski i Kuba Dykiert.

 / Fot. Ewa Krzysiak Jak do moich rąk trafiła płyta nagrana w domowych warunkach przez ten zespół ? Koleżanka mi podrzuciła. Przyznam, że najpierw potraktowałam ten krążek trochę po macoszemu. Odłożyłam na półkę i zajęłam się czytaniem książki.

Ostatnio mało słucham radia więc nazwa zespołu za wiele mi nie mówiła. Gdy zerknęłam na tytuły, to mi coś tam zaświtało, że gdzieś coś tam kiedyś obiło mi się o uszy.

Minęło kilka dni i sięgnęłam po tę płytę. A potem oderwać się już od niej nie mogłam. Słuchałam na okrągło. Wciągnęła mnie. Ciekawe teksty, piękny wokal i muzyka zrobiły swoje. To muzyka z duszą. Nie pozostawia nas obojętnymi. Przyciąga, wzrusza, „przytula”.

Kilka utworów szczególnie przypadło mi do gustu. Są to „Tu i teraz”, "Miłosna" i "Tato".Brawa dla autorki tekstów i dla wszystkich muzyków biorących udział w naprawdę domowym nagraniu płyty. Warto posłuchać czegoś bardzo prawdziwego. Wam może spodobać się coś innego np. "Zbyszek" czy "Grażka". Ten ostatni utwór zadebiutował na 2. miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia, a w kolejnym tygodniu zdobył szczyt notowania.

Zespół wystąpił w czerwcu ubiegłego roku podczas Halfway Festival w Białymstoku, w lipcu 2013r. w Gdyni na festiwalu Heineken Open'er na scenie Alter Space i podczas trasy Męskiego Grania 2013. A ostatnio na Open'er 2014 na scenie Here&now.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.