Facebook Google+ Twitter

Czas na rozmowy przez Skype bez udziału komputera?

Do niedawna, aby korzystać z Skypa, trzeba było mieć komputer z dostępem do Internetu i specjalnym oprogramowaniem. Dziś to już przeszłość. Nowy telefon Webt@lker 5000 z aplikacją Skype, można wpiąć w dowolnym miejscu do sieci i rozmawiać.

Fot. materiały prasoweJeszcze do niedawna oponenci telefonii internetowej twierdzili, że komunikatory internetowe pozostaną wyłącznie na poziomie indywidualnych użytkowników, ponieważ klienci biznesowi nie będą w stanie zaakceptować rozmów tylko z słuchawki wpiętej w komputer.


Ten trafny argument szybko stracił na aktualności. Producenci bardzo szybko odpowiedzieli na zapotrzebowanie rynku. W sprzedaży pojawiły się bramki VoIP i telefony z gniazdem USB. Takie rozwiązania umożliwiają korzystanie z telefonii internetowej bez konieczności włączania komputera, a nawet za pośrednictwem standardowych aparatów telefonicznych. Biorąc pod uwagę ceny połączeń, technologia zwróciła na siebie uwagę i pojawiło się wielu dostawców tego typu rozwiązań. Niemal każda większa firma dostarczająca usługi z branży IT proponowała własną telefonię VoIP.

Skype zapowiedział rewolucyjne rozwiązanie. Firma Topcom, z certyfikatem Skype, przedstawiła nowy przewodowy telefon internetowy, pozwalający wykonywać i odbierać połączenia za pomocą sieci Skype, używając w tym celu wyłącznie łącza internetowego, bez komputera. Topcom Webt@lker 5000 jest fabrycznie wyposażone w oprogramowanie Skype, pozwala wykonywać płatne połączenia SkypeIn oraz SkypeOut oraz darmowe połączenia do innych abonentów tej sieci.

Nowi użytkownicy mogą założyć konto za pomocą aparatu, a użytkownicy korzystających wcześniej z sieci Skype, mogą zaimportować do telefonu swoją listę kontaktów, do oglądania której służy ekran ciekłokrystaliczny o przekątnej 2,4” i rozdzielczości 320x240 pikseli. Inne funkcje obejmują historię połączeń, w której można znaleźć nieodebrane połączenia, a także wbudowaną pocztę głosową. Webt@lker 5000 pojawi się w sprzedaży w marcu 2007 r. i będzie kosztował około 169 euro.

Czy zrobi furorę? Biorąc pod uwagę ilość wykupionych licencji na tradycyjnego Skype oraz możliwość pracy bez komputera, na pewno tak. A jeśli nie, to jest już testowany kolejny rewolucyjny produkt, nie tylko niezależny od komputera, ale i całkowicie mobilny - bezprzewodowy telefon SkypePhone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.