Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17049 miejsce

Czas na sierpniowe festyny. Festyn w Nagold

W sierpniu, kiedy już po żniwach, w Niemczech odbywa się wiele festynów. Na takich festynach jest wszystko, czego tylko dusza zapragnie. Kto chce się przekonać, zapraszam do miasta Nagold.

1 z 29 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Nagold, to ponad 22 tys. miasto w Badenii-Wirtembergii. 5.VIII. odbył się tam festyn wraz z pokazami: roślin ogrodowych, zabytkowych aut, traktorów, wspinaczki po drzewach… i wiele innych atrakcji. Fot. Halina Krüsch Czopowik
Nagold, to ponad 22 tys. miasto w Badenii-Wirtembergii. 5.VIII. odbył się tam festyn wraz z pokazami: roślin ogrodowych, zabytkowych aut, traktorów, wspinaczki po drzewach… i wiele innych atrakcji. Fot. Halina Krüsch Czopowik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

No niestety, Panie Sławku, zdjęcie to zrobiłam nie z platformy wspinaczkowej a z górskiej ścieżynki - na największym zoomie, jak większość zdjąć zresztą. Dlatego są niezbyt wyraźne. Hihihi...! nie zwykłam wspinać się w obcym mieście. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się z jakiego miejsca została wykonana fotka nr 2, ta pod wiaduktem na pawilon ogrodowy? Czy została wykonana z platformy na zdjęciu nr 4, która także dochodzi do wiaduktu, tylko z drugiej strony? Wymagałoby wspinaczki, której bym się nie zdziwił bo wygląda zachęcająco..:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ gra K,
no widzisz, trzeba było jednak Twojemu Najmilejszemu pozwolić przywieźć jednego trolla z Norwegii. Może by umiał unieszkodliwić te nasze, rodzime, które też są przecież obrzydliwe... kto wie czy nie bardziej. Może po norwesku by do nich co dotarło, skoro po polsku nie dociera, że sami sobie robią krzywdę tym jadem złości i nienawiści... Mogą się udławić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.08.2012 18:12

Dziękuję za info.
A skandynawskie trolle są przeobrzydliwe! Mój Najmilejszy chciał jednego zakupić w Bergen na pamiątkę, lecz nie pozwoliłam w obawie, że każdej nocy z zemsty za wywiezienie go z Norwegii będzie straszył nie tylko w snach.
A teraz w necie namnożyło się ich od groma, bleee.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ gra K
Byłam ciekawa, czy ktoś o to zapyta... A jak już, to byłam pewna, że to będziesz Ty. Wiem, że wszystko czytasz ze zrozumieniem i dokładnie. Cieszę się, i już odpowiadam: Dlatego biało-czerwona flaga powiewała na baszcie, ponieważ takie są barwy herbu miasta Nagold. Pozdrawiam!

@ Izo, dziękuję!
Bardzo mi się podoba ta nazwa naszych, rodzimych, nienawistnych Rodaków: "trolle". Wprawdzie trolle pochodzą ze skandynawskich wierzeń ludowych, ale nazwa ładna. W każdym bądź razie o wiele ładniejsza niż nazwa takich osobników po polsku.

@ Panie Sławku,
rozumiem, że to: "poskakać na linach", to metafora? Ale jakby nie patrzeć, jest w niej sens... Bo to nieważne, co, jak, ważne, żeby chciało się chcieć coś robić dla poprawy własnego samopoczucia. Człowiek z lepszym samopoczuciem jest lepszy dla siebie i otoczenia. A z tym, że: "Człowiek pogodny ma mniej stresów i dłużej żyje" - zgadzam się w zupełności.

@ Rajmund Czok
Dziękuję! Nie zniechęcę się z pewnością... tak długo, jak długo będzie mi to sprawiało przyjemność. Dziękuję za pozdrowienie, ja także pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Halini, chciałem też coś pozytywnego dorzucić, ale inni już zrobili to za mnie.
Pozdrawiam i proszę się nie zniechęcać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.08.2012 16:01

Ach, zapomniałam zapytać: dlaczego na baszcie zamku Hohennagold powiewa biało-czerwona flaga?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zawsze świetny materiał Halszko... gratuluję ! Potrafisz ładnie przekazać zdjęciami atmosferę festynu.
A trolle są i będą ... nie wytępisz niczym :) i 5* jak zawsze się nalezy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie też ich pobożność zadziwia..."modlą się pod figurą a diabła noszą za skórą"...i często niezadowoleni, zawistni itp. A jest tyle dobrzych rzeczy, które można robić...jak tu chociażby w tym miasteczku Nagold. Poskakać na linach i zobaczyć właśnie z góry, jak to wszystko ładnie wygląda...ale trzeba chcieć i samemu wybrać to lepsze życie?! Człowiek pogodny ma mniej stresów i dłużej żyje...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Andrzej Chorążewicz
To właśnie ma Pan odpowiedź... Bo cóż po tej wielkiej polskiej pobożności (ponoć ponad 95% Polaków deklaruje wiarę w Boga), skoro tyle chamstwa i nienawiści w Narodzie? Czy to jeszcze wiara, czy już tylko tradycja? A może po prosu hipokryzja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.