Facebook Google+ Twitter

Czas na żużlowe derby Wielkopolski: Lechma -Start Gniezno

W najbliższą niedziele w stolicy Wielkopolski dojdzie do derbowego pojedynku w którym miejscowy Lechma podejmować będzie drużynę Startu Gniezno. Dla obu zespolow będzie to bardzo ważny pojedynek. Bowiem zwycięzca pozostanie w grze o pierwszą czwórkę. Przegrany swe szanse ograniczy do minimum.

 / Fot. Szymon Szar W stolicy Wielkopolski spotkają się starzy znajomi. Peter Ljung i Maciej Fajfer jeszcze w minionym sezonie reprezentowali klub z grodu Lecha. Ponadto w kadrze Mirosława Kowalika znajduje się także Krzysztof Słaboń, którego kibice oglądali w plastronie czerwono-czarnych w 2009 roku.

O sile Startu powinna decydować forma braci Krzysztofa i Mirosława Jabłońskich, którzy są najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny Lecha Kędziory. Ważnym punktem zespołu jest także Brytyjczyk Scott Nicholls, którego zdobycz punktowa może okazać się kluczowa w ostatecznym rozrachunku, bowiem "Scotty" nadal nie pokazuje w pełni swoich umiejętności.

Wielką niewiadomą pozostaje forma Lewisa Bridgera. Niesforny Anglik nie przekłada dobrej dyspozycji z Wysp Brytyjskich na polskie tory. Duet juniorski gości stworzą w niedzielę Kacper Gomólski i Simon Gustafsson. Pierwszy w środę spisał się dobrze podczas półfinału Mistrzostw Polski Par Klubowych rozgrywanego właśnie w Poznaniu. Szwed z kolei jest specjalistą od torów przyczepnych, dlatego dotychczasowe niemrawe występy może sobie zrehabilitować w niedzielę na Golęcinie.

Wśród Skorpionów ciężar wyniku spoczywać będzie na barkach Petera Ljunga i Roberta Miśkowiaka. Sympatycy żółto - czarnych powinni być spokojni o formę Norberta Kościucha, bowiem popularny Norbi zawsze spisuje się bardzo dobrze na Golęcinskim torze. Nieźle w ostatnich meczach spisywał się również Adrian Szewczykowski, dla którego ogromną przeszkodą może okazać się wprowadzenie nowo homologowanych tłumików.

W Poznaniu nad wyraz dobrze prezentuje się Niemiec Frank Facher i należy spodziewać się, rowniez podczas najbliższego meczu nadal nie będzie odpuszczał nawet bardziej doświadczonym rywalom. Parę juniorską stanowić będą Maciej Fajfer i niedawno pozyskany Ilia Czałow.

Wszystko wskazuje na to że w najbliższą niedzielę będziemy świadkami bardzo ciekawego meczu. Miejmy nadzieję, że wprowadzone odgórnie nowe tłumiki nie wypaczą przebiegu konfrontacji i tym bardziej nie wpłyną na atrakcyjność widowiska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.