Facebook Google+ Twitter

Czas nas kolejne 5000 kilo autostrad

Sondaże pokazały dość znaczną wygraną PO. Przewodniczący partii, Donald Tusk nie ukrywał radości. Zapowiedział wzmożony wysiłek. Choć PO straciło około 20 posłów to ma przewagę 10 procent nad PiS. Z pewnością nakłoni PSL do Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Przecież też obiecał. Może teraz wybierać wśród koalicjantów.

Donald Tusk / Fot. TVP infoDonald Tusk podziękował wszystkim Polakom, za to, że "... te wszystkie 4 lata miały sens". Teraz zamierza ze zdwojonym wysiłkiem podjąć trudy rządzenia Polską. Ma zamiar robić dwa razy więcej i dwa razy szybciej.

Dwa razy więcej niż w ciągu ostatnich 4 lat.

Czy z OFE również?
Powstanie kolejnych 50 agend i bardzo ważnych urzędów, urodzi się nowych 100 tysięcy urzędników?
Może zwiększy dwa razy areał plantacji orzecha włoskiego?
Ciekawe o ile tym razem spadnie wiek szkolny?
Czy znów za cztery lata wyjedziemy z Afganistanu, za 60 śmierci? A może pojedziemy jeszcze do Czadu, chronić francuskich kopalni uranu, bo misja pokojowa niedokończona?
Czy urealni ceny surowców (dla PGNiG i kopalń) czy sprzeda za bezcen gaz łupkowy?

Jacek Rostowski / Fot. TVP info
Minister Jacek Rostowski, już "przebiera nogami" by pogmerać w podatkach. Pewnie już wcześniej słyszał, że trzeba dwa razy więcej i dwa razy szybciej.
Czekam na nowe ekspoze.
Może zgaga przejdzie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Steniu, co chwila dowiadujemy się o nowych ideach i pomysłach. Mają wzbudzić w społeczeństwie ... No własnie co mają wzbudzić?
Ale poważniejszych i rzeczywiście systemowych propozycji nie ma śladu. Tusk próbuje a może ... markuje, że zgubi kilku urzędników przy okazji roszad w resortach. Ale system i prawo jak opoka zostają. I ... najdroższe autostrady, ... nie tylko w budowie.
Póki co dowiadujemy się też, że społeczeństwo jest zadowolone z rządu, bo przecież na niego zagłosowało. To i zmiany mogą poczekać. A może wcale nie są konieczne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, gorzkie Twoje myśli i słowa... Przepełnione ironią, wzbudzają zaniepokojenie. Przyszłość nasza i Polski leży w rękach rządzących. Wiadomo, jest trudno, i tym razem cudów nie będzie, ale żeby choć poważniej i uczciwiej nas traktowano!

@qw żółcią pisane są Pana słowa!
Bałagan jaki serwuje nam polska "klasa" polityczna, budzi zaniepokojenie także rządów państw sąsiednich
powiązanych z Polską politycznie i gospodarczo. List szanowanych, czołowych postaci polskiej sceny politycznej do p. Merkiel wyjaśniał złożoną sytuację w tej kwestii, był potrzebny, służył dobrej sprawie.
Natomiast ów list 150 intelektualistów adresowany do niemieckiej opinii publicznej, prawica mogła sobie darować; nie zatuszował nieodpowiedzialnych wypowiedzi p. J. Kaczyńskiego i jego dworu.
Utrwalił raczej opinię o "polskim piekiełku". Rozważne zachowania i wypowiedzi są świadectwem intencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Perspektywa z jaką patrzymy w przyszłość jest żabia. A wyobraźnia, to ta zdobyta przy oglądaniu "Tańca z gwiazdami". I tu już jesteśmy w Ameryce :(. Cieszy, że jedna z czterech band się sypie. Pozostały jeszcze trzy. Tylko czy do tego czasu Polski starczy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
qw
  • qw
  • 10.10.2011 23:26

.

WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami.
Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom PO,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,Rosatiego, ... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ .-Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Intelektualiści w liście do Niemców bronią Jarosława Kaczyńskiego.
Ok. 150 intelektualistów podpisało się pod listem do niemieckiej opinii publicznej, do którego dotarła w piątek PAP. Jak podkreślają, w mediach w Niemczech i Polsce pojawiły się manipulacje dotyczące słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
"Ubolewamy z powodu takiego nieodpowiedzialnego działania niektórych polityków i mediów w Polsce i Niemczech. Jest nam przykro, że podobne insynuacje, znajdujące poparcie w części mediów w obu krajach, nie tylko fałszują nasze głębokie przekonanie o potrzebie budowania trwałych i partnerskich więzi pomiędzy naszymi krajami, ale także prowadzą do powielania personalnych stereotypów i uprzedzeń, które nigdy nie stanowią solidnej podstawy do równoprawnej współpracy" - napisano w liście.

.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.