Facebook Google+ Twitter

Czas pełen muzyki czyli koncerty "Impresje Artystyczne" 2016

Współautorzy: Marta Wróbel

W Ciechocinku trwają "Impresje Artystyczne" - niepełnosprawna młodzież szlifuje swoje głosy, pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. Wczoraj koncertem w Toruniu rozpoczęła się seria pięciu koncertów.

 / Fot. M. WróbelDzięki ogromnemu zaangażowania osób związanych z Fundacja PRO OMNIBUS, głównego organizatora Festiwalu, od kilku lat udaje się zaprosić 50-kę młodych, utalentowanych muzycznie, niepełnosprawnych ludzi na dwutygodniowe warsztaty. Po których odbywa się konkurs i prezentacje wokalne.

Wykonawcy podczas czterech koncertów w Ciechocinku oraz jednym w Toruniu, występują przy akompaniamencie zespołu muzycznego Artura Grudzińskiego. Z którym to zespołem od kilkunastu dni szkolą się muzycznie oraz ulepszają aranże do utworów które zaprezentują podczas występu.

 / Fot. M. WróbelDziś pierwszy koncert konkursowy. Młodzi ludzie nie ukrywają lekkiego zdenerwowania i tremy. Wszak to wielkie wydarzenie. Ogromna scena (ciechocińska muszla koncertowa została powiększona), zaśpiewać trzeba będzie z zespołem muzycznym której członkowie obiecali, że będzie dobrze i zrobią wszystko żeby było dobrze; wiele świateł, dziennikarzy, morze ludzi - kuracjuszy, ale i przedstawicieli władz.

"Impresje Artystyczne" czyli XX Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej odbywa się od 1996 roku, pierwotnie organizowała go śp. Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to z powodzeniem fundacja Pro Omnibus. Tegoroczny Festiwal potrwa od 13 lipca do 1 sierpnia, a składać się będzie z warsztatów wokalnych.

 / Fot. M. WróbelW środę 27 lipca o godz. 19.00 miał miejsce Koncert inauguracyjny w Toruniu
W czwartek 28 lipca o godz. 19.00 – 1. koncert konkursowy
W piątek 29 lipca o godz. 19.00 – 2. koncert konkursowy
W sobotę 30 lipca 2016 r. o godz. 19.00 – koncert Galowy
W niedzielę 31 lipca 2016 r. – o godz. 15.00 - koncert laureatów.

Współorganizatorem Festiwalu jest Burmistrz Ciechocinka. 20 Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej Impresje Artystyczne - Ciechocinek 2016 honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta Pierwsza Dama RP Pani Agata Kornhauser-Duda

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.