Facebook Google+ Twitter

Czas pojednania

Boże Narodzenie zbliża się do nas dużymi krokami i pomimo tego, że za oknami nie mamy nawet odrobiny śniegu z utęsknieniem czekamy na ten szczególny czas.

Czujemy już wyjątkową atmosferę świąt. O tym ważnym wydarzeniu przypomina nam: prasa, radio, telewizja, wystawy sklepowe. Czy słusznie? To zależy. Mnie bardzo denerwuje, kiedy chrześcijańskie święto staje się jedynie okazją do promowania gazet, stacji telewizyjnych i radiowych, a przede wszystkim sklepów, a raczej ich ofert... Tak jest np. w USA. W typowo amerykańskim domu nie uznaje się pasterki, nie ma dzielenia się opłatkiem. Jest tylko pieczony indyk na świąteczny obiad, a wcześniej szał wybierania prezentów, zakupów. Już w wielu krajach można się spotkać z zanikiem dawnych zwyczajów. Tak dzieje się coraz częściej. U nas - na szczęście - jeszcze nie!

Co innego natomiast, kiedy środki masowego przypominają jedynie o świątecznych zwyczajach. Jednak, mimo wszystko, to my wraz z naszymi bliskimi powinniśmy szczególnie pielęgnować nasze piękne, wielowiekowe tradycje, przekazane nam przez przodków, a nie bezmyślnie naśladować sposób świętowania przyjęty w innych krajach - oczywiście zgodny z nowymi trendami, niestety...

Cieszę się, że w większości naszych domów ten wyjątkowy czas przeżywany jest w gronie najbliższych, rodziny, przy blasku światełek choinki, że w tym okresie jesteśmy w stanie ogłosić zawieszenie broni, pogodzić się - bo to w końcu czas pojednania. Wiele osób już nawet na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem przypomina sobie teksty kolęd. Świadczy to o tym, jak bardzo radosne są dla nas te dni i właśnie dlatego nie zepsujmy tego miłego nastroju jakimiś głupimi, wręcz śmiesznymi sporami - nie warto!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

no bo niby kiedy się jednac jak nie w święta .......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czas pojednania? Między kim a kim? O święta naiwności! Wiesz może z kim pojedna się Rydzyk?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.