Facebook Google+ Twitter

Czas porównania Jana Pawła II i Franciszka nadchodzi. Część 1.

Kardynał Nycz rozpoczął dyskusję na temat podobieństwa Jana Pawła II do Franciszka. Czy kardynał nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczny jest to temat? Czy wierni nie zapytają co zrobił Jan Paweł II lub dlaczego nic nie zrobił? Zapytają?

 / Fot. Fot. Grzegorz Gałązka
Kardynał Nycz powiedział, że Jan Paweł II bardzo przypomina mu obecnego papieża Franciszka, gdyż JPII był człowiekiem dialogu, otwartym na inne religie i na niewierzących. Tutaj na razie kończy się podobieństwo pomiędzy JPII i Franciszkiem, a dalej nie warto już specjalnie się zagłębiać. Bo po co? Po co pytać, dlaczego Episkopat Polski na temat skandali pedofilskich w polskim Kościele tak długo milczał? Gdy od kilkudziesięciu już lat zachodnie Kościoły walczą ze skandalami pedofilskimi, polski Kościół nie widział problemu, a gdy obecnie pod wpływem papieża Franciszka problem dostrzegł zaczyna go bagatelizować. Dlaczego polski Kościół przez tyle lat nie podjął żadnych działań majach chronić dzieci?

Papież Franciszek którego na Stolicę Apostolską wybrano 13 marca 2013, potrafił już po paru miesiącach swojego pontyfikatu doprowadzić do tego, że Instytut Dzieł Religijnych (Bank Watykański), po raz pierwszy w swojej historii opublikował sprawozdanie finansowe. Pontyfikat Franciszka trwa dopiero 7 miesięcy, i pierwsze pytanie które samo się nasuwa, to dlaczego nie zrobił tego JPII, w czasie swojego najdłuższego, 26 i pół letniego pontyfikatu.

Papież Franciszek chce zreformować kurię rzymską i mówi, że: "Dwór to trąd papiestwa". Czy JPII nie przeszkadzał Polski trąd papiestwa, i to nie tylko w Watykanie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pani Lidia Raś
Zdjęcie pochodzi z Tygodnika Katolickiego Niedziela a sfotografował to Grzegorz Gałązka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.