Facebook Google+ Twitter

Czas rozpocząć koncerty "Impresji Artystycznych" 2014

W Ciechocinku trwają "Impresje Artystyczne" - niepełnosprawna młodzież szlifuje swoje głosy, pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, by już od 23 lipca prezentować się publiczności na dużej scenie w Parku Zdrojowym.

 / Fot. M. WróbelDzięki ogromnemu zaangażowania osób związanych z Fundacja PRO OMNIBUS od kilku lat udaje się zaprosić 50-kę młodych, utalentowanych muzycznie, niepełnosprawnych ludzi na dwutygodniowe warsztaty. Po których odbywa się konkurs i prezentacje wokalne.
Młodzież bierze udział w konkursie w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 lat oraz do 23 lat. Oczywiście jeżeli ktoś nie może uczestniczyć już w konkursie, występuje również na scenie, po za konkursem.

Wykonawcy podczas czterech koncertów w Ciechocinku oraz jednym w Toruniu, będą występować przy akompaniamencie zespołu muzycznego Artura Grudzińskiego. Z którym to zespołem od kilkunastu dni szkolą się muzycznie oraz ulepszają aranże do utworów które zaprezentują podczas występu.

Warsztaty muzyczne w tym roku prowadzili: Aleksandra Stano, Henryka Chylińska, Paweł Staszczyszyn, Michał Borkowski,  / Fot. M. WróbelTomasz Kozieł. Wspierali oni i pomagali oraz przekazywali swoje umiejętności zdobyte w czasie studiów i pracy zawodowej.

Środowy koncert (23 lipca) jest koncertem inauguracyjnym podczas którego zaprezentują się artyści którzy mają więcej niż 23 lata i nie mogą brać udziału w części konkursowej festiwalu. Takie rozwiązanie cieszy, gdyż pozwala uczestniczyć w przedsięwzięciu tym niepełnosprawnym którzy nie brali nigdy udziału w tego typu wydarzeniach oraz tym, którzy już w konkursie nie biorą udziału. W czwartek (24 lipca) i piątek (25 lipca) zaplanowano koncerty konkursowe.

Koncert Galowy (26 lipca) odbędzie się w sobotę i wystąpią w nim laureaci tegorocznego festiwalu jak i ci, którzy przypadli  / Fot. M. Wróbeljakoś szczególnie jury do serca w latach ubiegłych. Natomiast niedziela (27 lipca) to dzień zwieńczenia Festiwalu, który zakończy się występem w Toruniu.

Początek każdego z koncertów godzina 19. Na wszystkie przedsięwzięcia organizowane przez fundację Pro Omnibus wstęp jest wolny.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.