Facebook Google+ Twitter

"Czas w dom zaklęty" - najnowsza książka Katarzyny Enerlich

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-18 13:20

W zeszłym roku Katarzyna Enerlich, bez reszty zakochana w Mazurach i rodzinnym Mrągowie – zadebiutowała w wydawnictwie MG powieścią „Prowincja pełna marzeń” (kontynuacja: „Prowincja pełna gwiazd” ukazała się w styczniu tego roku).

 / Fot. MGKsiążki te okazały się dla młodej pisarki nie tylko przepustką do świata literatury, ale i… ludzkich serc. Bowiem w książkach Katarzyny Enerlich znajdziemy nie tylko interesującą współczesną fabułę, ale przede wszystkim wartości ponadczasowe. Autorka, pisząc szuka harmonii ze światem ludzi i światem przyrody.

W najnowszej powieści: „Czas w dom zaklęty” Katarzyna Enerlich opowiada niezwykłą historię Ruty, kobiety która spędziła młodość w sennym mazurskim miasteczku, leżącym u podnóża krzyżackiego zamku. Dziewczyna pragnie zrealizować marzenie swego życia - zostać malarką. Mimo niewątpliwego talentu osiągnięcie celu nie będzie łatwe, a na wszystkim kładą się złowrogim cieniem toksyczne relacje z sąsiadką, pod wspólnym dachem ponurego domu. Z domem tym związana jest pewna tajemnica, którą Ruta odkrywa w smutnych okolicznościach. Samotność, odejście bliskich, koniec pięknej miłości i niezrealizowane marzenia - czy to całe zło, które ją dotknęło, ma korzenie w tajemniczej historii sprzed lat? Czy dom, w którym mieszka jest przeklęty?

„Czas w dom zaklęty” to opowieść o wybaczaniu, zakazanej miłości i codziennej hipokryzji, której nie dostrzegamy ze zwykłego wygodnictwa. To również magiczne spotkanie ze sztuką. Bogactwo takich symboli, jak żydowska modlitwa nad winem czy pogańska Noc Kupały, pokazuje nam, że świat pełen jest uniwersalnych wartości. Ich znaczenia przeplatają się ze sobą, jak dobro ze złem, i to do nas należy decyzja, czym zapełnimy nasze serca…

Katarzyna Enerlich
"Czas w dom zaklęty"
Wydawnictwo MG

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.