Facebook Google+ Twitter

Czas zakończyć sprawę stoczni w Gdyni i w Szczecinie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-04 16:13

Unijna komisarz do spraw konkurencji chce ostatecznie zakończyć sprawę stoczni w Gdyni i Szczecinie już jutro, a najpóźniej w przyszłym tygodniu. Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że w tej sprawie zwołano w trybie pilnym posiedzenie szefów gabinetów 27 komisarzy.

Neelie Kroes, zadowolona ze zgody Warszawy na jej plan sprzedaży majątku stoczni, chce jak najszybciej uzyskać akceptację całej Komisji Europejskiej. Jeśli pozostali komisarze zatwierdzą ten plan, rozpoczną się przygotowania do przetargu. Ten zostanie rozpisany po przyjęciu przez Sejm specjalnej ustawy.

Majątek stoczni będzie podzielony na kawałki, część zostanie zlikwidowana, co pozwoli spłacić długi, tak by nowi nabywcy zakładów nie byli nimi obciążeni. Komisja Europejska ma przyjąć dokument dający gwarancję, że nie będą oni musieli zwracać pomocy publicznej. Ponadto inwestor, który kupi cały majątek stoczni, będzie mógł kontynuować produkcję statków i przejąć część pracowników. Nie jest wykluczone, że Bruksela zagwarantuje również środki osłonowe dla zwolnionych z pracy - o takiej możliwości wspominała unijna komisarz Neelie Kroes kilkanaście dni temu w Parlamencie Europejskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.