Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6532 miejsce

"Czasami trzeba ugryźć się w język" - wywiad z Lidią Kopanią

Współautorzy: Andżelika Kwasiborska

Do dziś nie ma pewności, czy jest godna, by występować na scenie. Reprezentowała Polskę na Eurowizji. Szokuje ją destrukcyjna zazdrość innych osób. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Lidia Kopania.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Lidia Kopania / Fot. Andżelika KwasiborskaMimo że już jako mała dziewczynka grała na fortepianie i tańczyła, przez długi czas nie widziała się w roli solistki na scenie. Jednak pozytywny splot wydarzeń, a także osoby, które spotkała na życiowej drodze, spowodowały, że postanowiła profesjonalnie zająć się śpiewaniem. "Estrada jest dla mnie cały czas świętym miejscem i podchodzę do niej z dużym szacunkiem" - podkreśla Lidia Kopania.

Wiele drzwi otworzyło się przed nią po zdobyciu nagrody Miss Dziennikarzy podczas wyborów Miss Polski Nastolatek. Rozpoczęła współpracę z Robertem Jansonem i jak mówi wokalistka - od tego momentu jej przygoda z muzyką zaczęła się na poważnie. Jednak mimo że pracowała pod okiem lidera grupy Varius Manx, zaznacza, że nigdy nie chciała zostać wokalistką tego zespołu.

Wokalistka Lidia Kopania gościła w redakcji W24 / Fot. Andżelika KwasiborskaTrzy lata temu udało jej się wygrać krajowe preselekcje i reprezentowała nasz kraj na Eurowizji. Jednak mimo że europejscy dziennikarze wybrali jej utwór za jeden z najlepszych na konkursie, nie zakwalifikowała się do ścisłego finału. "Niestety muzyka nie jest najważniejsza na tym festiwalu" - mówi Lidia Kopania. Wokalistka podkreśla, że polscy artyści nie dysponują wystarczającym budżetem, żeby przygotować dobry występ i nie są też wspierani przez państwowe instytucje.

Cały czas współpracuje z niemieckim zespołem "Kind of Blue", jednak przede wszystkim skupia się na solowej karierze. Wydała już dwie płyty sygnowane swoim nazwiskiem, a obecnie pracuje już nad dwoma kolejnymi krążkami: jednym ze swoim materiałem, a drugim - z przebojami Hanki Ordonówny.

Obejrzyj cały wywiad z Lidią Kopanią:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Anna Nowak
  • Anna Nowak
  • 25.08.2012 21:07

Dziennikarz trochę spięty, miałam wrażenie, że trochę się denerwował, ale młody jest więc pewnie spokój przyjdzie z wiekiem! ;) życzę szczęścia

Ania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.