Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16116 miejsce

"Czasem jestem staroświecki" - wywiad z Marcinem Hycnarem

Na deskach teatralnych zadebiutował, mając dwanaście lat. Dziś jest aktorem Teatru Narodowego z dwoma Feliksami na koncie. Gra w filmach i serialach, dubbinguje. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Marcin Hycnar.

Aktor i reżyser Marcin Hycnar gościł w redakcji W24 / Fot. W24Swoją przygodę z aktorstwem zaczął już jako dwunastolatek, wcielając się w Małego Księcia w musicalu wystawianym na deskach tarnowskiego teatru. Dziś aktor podkreśla, że to wydarzenie ukształtowało jego dzieciństwo, a także całe przyszłe życie. Mimo że nie umiał śpiewać i nie wymawiał "r", zapragnął zostać aktorem i swój plan zrealizował. "Zawód, który uprawiam, wymaga zachowania w sobie pewnej dawki naiwności w oglądaniu świata i dziwnia się temu, co wokół" - przyznaje Marcin Hycnar, zapytany o to, czy łączy go obecnie coś z bohaterem książki Saint - Exupery’ego.

W Akademii Teatralnej w Warszawie poznał Agnieszkę Glińską i Jana Englerta, którzy dostrzegli jego talent i dzięki którym już na drugim roku studiów zadebiutował na deskach Teatru Narodowego. Był to początek, trwającej już prawie osiem lat, jego przygody z tym teatrem. Przez ten czas wykreował wiele wyjątkowych ról, dwukrotnie też został laureatem prestiżowych nagród teatralnych - Feliksów Warszawskich. "Każdy aktor jest istotą próżną i wiadomo, że to łechce ego" - wyznaje Marcin Hycnar. Tym bardziej, że, jak zaznacza aktor, wyróżnienia te przyznawane są przez środowisko teatralne, w którym panuje ogromna rywalizacja.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Dodatkowo często można go oglądać zarówno na dużym, jak i małym ekranie. Już niebawem zagra jedną z głównych ról w nowym serialu "Sama słodycz", który emitowany będzie przez TVN. Oprócz tego bardzo często pracuje przy produkcjach animowanych, dubbingując różne bajkowe postaci. "Bardzo to lubię, bo sprawia mi to ogromną frajdę" - przyznaje aktor.

Jednak Marcin Hycnar to nie tylko uzdolniony aktor, ale również dobrze zapowiadający się reżyser młodego pokolenia. Jak sam przyznaje, amatorsko reżyserią zajmował się jeszcze przed szkołą teatralną, później postawił na aktorstwo, jednak po jakimś czasie zatęsknił za swoją dawną pasją. "Będąc aktorem, jest się jedynie puzzlem w układance reżysera, który buduje spektakl" - podkreśla. Do tej pory Marcin Hycnar nie miał jeszcze okazji wyreżyserować sztuki, w której sam również zagrał, ale zapewnia, że pewnie przyjdzie też na to odpowiedni moment.

Obejrzyj cały wywiad z Marcinem Hycnarem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobry aktor, rewelacyjny w "Tangu" na deskach Narodowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.01.2014 11:16

Świetny aktor, dobry reżyser.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.