Facebook Google+ Twitter

"Czasem trzeba się wyluzować" - wywiad z Marceliną

Za swój pierwszy album została nominowana do Fryderyka. Właśnie wydała drugi krążek "Wschody Zachody". Bierze udział w projekcie "Panny wyklęte" i odkrywa swój patriotyzm. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Marcelina.

Wokalistka Marcelina gościła w redakcji W24 / Fot. W24Mimo że w jej rodzinie nie było wielkich muzycznych tradycji, od zawsze wiedziała, że chce śpiewać. Artystka śmieje się, że jako dziecko bardzo fałszowała, a ucząc się grać na fortepianie, często dostawała dwóję. "Uparłam się, że chcę to robić" - wspomina Marcelina. Zaczęła jeździć na rozmaite warsztaty jazzowe, z czasem muzyka zaczęła pochłaniać coraz więcej jej czasu. Początkowo koncertowała razem z zespołem Marija, śpiewając głównie covery, a później zdecydowała się na solowe występowanie i tworzenie autorskich utworów już jako Marcelina.

W 2011 roku wydała swój debiutancki album, który otrzymał wiele pozytywnych recenzji, a wokalistka dzięki niemu została nominowana do Fryderyka w kategorii debiut. "Gdy zaproponowano mi wydanie tej płyty, obawiałam się, że to jeszcze nie jest właściwy moment" - wspomina Marcelina. "Czasem brakuje mi pewności siebie, a czasem mam jej za dużo" - wyjaśnia artystka.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Niedawno na rynku pojawił się jej drugi solowy album "Wschody Zachody". "Fajnie jest czasem zdjąć zegarek, nie planować każdej godziny naszego dnia i po prostu żyć od wschodu do zachodu słońca" - przyznaje artystka, zapytana o tytuł swojego krążka. Pracując nad albumem, wokalistce spontanicznie do głowy przychodziły pomysły, które, mimo pozornej niemożliwości, od razu realizował. Dzięki temu udało jej się nagrać wideoklip w Maroku, zaprosić na swoją płytę Piotra Roguckiego i zaśpiewać z nim utwór "Karmelove", a także wykonać projekt graficzny okładki albumu. Marcelina jest także autorką prawie wszystkich tekstów na tę płytę. "Wcześniej byłam zalana angielszczyzną, ale uznałam, że w Polsce fajnie jest śpiewać po polsku" - podkreśla wokalistka. "W tym języku udało mi się też wypracować swój rozpoznawalny styl i mogę lepiej przekazywać to, o czym chcę opowiedzieć przez muzykę" - dodaje.

Od jakiegoś czasu bierze też udział w projekcie "Panny wyklęte", którego inicjatorem jest Darek Malejonek z zespołu Maleo Reggae Rockers. "To było dla mnie ogromne wyzwanie" - wyznaje Marcelina. Artystka przyznaje, że udział w tym projekcie skłonił ją do przemyśleń na temat patriotyzmu i pogłębienia swojej historycznej wiedzy. Ostatecznie doszła do wniosku, że mimo iż wcześniej nie przywiązała do tego większej wagi - jest patriotką.

Obejrzyj cały wywiad z Marceliną:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.