Facebook Google+ Twitter

Czasy się zmieniły?

"Do you know this commercial of some radio station? a boss of a corporation is sitting behind his desk. And under the desk we can see his feet with the punk Dr. Martens on - a memory from his crazy younger years." („K Mag”, maj 2009)


Młodzi, pełni energii ludzie gromadzili się wokół kontrowersyjnych zespołów, od których przejmowali pomysł na wygląd, ubiór i styl życia. W dzisiejszych czasach sprawa wygląda zupełnie inaczej. Po polityczno-społecznych przemianach lat osiemdziesiątych nastąpił gwałtowny rozwój mediów, które osiągnęły przynajmniej częściową niezależność. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że nie ma takiej rzeczy, której nie można znaleźć w Internecie. Jeszcze piętnaście lat temu o kasetę ulubionego zespołu trzeba było naprawdę się postarać. Dzięki temu tworzyły się szczególne więzi pomiędzy fanami, którzy wymieniali się muzyką, pomimo tego, iż często się nie znali i mieli do dyspozycji tylko pocztę.

Obecnie powstaje coraz więcej ciekawych zespołów, ale te najbardziej niszowe mają niewielkie szanse na przetrwanie. Wynika to z tego, iż wytwórnie muzyczne promują to, co przyniesie duży dochód, rzadko inwestując pieniądze w alternatywne inicjatywy, które mają bardzo wąską grupę odbiorców. Rynek muzyczny pęka w szwach, ale ciągle mało na nim artystów tworzących wartościową muzykę, która może wnieść coś nowego w obowiązujące trendy. To, że muzyka od zawsze była na sprzedaż, jest niezaprzeczalnym faktem.

Nieoszlifowana perła w postaci Nirvany zyskała rozgłos, bo nie sposób było ich nie zauważyć na tle uporządkowanych muzyków z Poison. Jednak gdyby grali tylko w Seattle i do końca swojego istnienia nagrywali dla Sub Popu, pewnie niewiele osób by ich dzisiaj pamiętało. Kurt Cobain przeszedł do historii, ponieważ stworzył coś nowego, na te czasy kontrowersyjnego. Pytanie czy wielu jest dzisiaj takich Kurtów, za którymi podążają nastolatkowie? Przecięty młody człowiek ma dostęp niemalże do wszystkiego, ma także z czego wybierać, ale niesłychaną trudność może mu sprawić sam wybór idola.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.