Facebook Google+ Twitter

Czasy Władimira "Odnowiciela"...

Polityka zagraniczna Władimira Putina jest polityką strachu lub raczej straszenia.

Polityka zagraniczna Władimira Putina jest polityką strachu lub raczej straszenia. Odpowiedzią Prezydenta Rosji na brak zmiany stanowiska Stanów Zjednoczonych w sprawie umieszczenia systemu antyrakietowego w Czechach i w Polsce jest "zawieszenie" traktatu o z 1999 roku O Ograniczaniu Broni Konwencjonalnej. Może to prowadzić do wypowiedzenia traktatu i rozmieszczenia rakiet średniego zasięgu w Kaliningradzie i w Mołdawii czyli blisko Rumunii, która od niedawna jest członkiem Zjednoczonej Europy. Jest to odpowiedź nie tyle zaskakująca co dziwna, gdyż traktat nie przewiduje procedury zawieszenia, a także dlatego, że rakiety, którymi grozi Putin wg. postanowień tego traktatu i wcześniejszych powinny w znakomitej większości nie istnieć. Putin buduje w swoich rodakach wizje zagrożenia wobec państw zachodnich pozostając jedynym "dobrym", który przeciwstawia się "tym złym" z zachodu. Wszystkie ruchy tego typu stanowią zapewne przygotowanie do wyborów. Tworzenie burzy w szklance wody nie jest jedynie winą dalekosiężnych planów Stanów Zjednoczonych z rozmieszczeniem tarczy antyrakietowej, co Jacquesa Chiraca jak i Toniego Blaira, którzy utwierdzali Putina przekonaniu o ważnej roli Rosji jako mocarstwa, zarówno pod względem militarnym jak i polityki energetycznej. Dozbrojenie Europy jest tylko pewnego rodzaju kartą przetargową dla Rosji w walce o strefę wpływów, która nie może się pogodzić z tym, że to właśnie Unia Europejska przejmuje "pałeczkę" w krajach, w których do tej pory dominowały wpływy Rosji. Putin nie chce zejść z pola walki "na tarczy" zatem będzie utrudniał pod każdym względem rozmieszczenie systemu obronnego na terenie Europy tworząc to coraz nowsze urojone zagrożenia wobec swojego kraju co może prowadzić do powrotu "zimnej wojny" i "żelaznej kurtyny" co przyznają komentatorzy polityczni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Zapewne po to je pisze, ale nie po to aby sprowadzac dyskusje do niskiego poziomu. Poza tym prosze zwrocic uwage na to co w chwili obecnej Pan Prezydent Putin robi proponujac Unii stworzenie instytutu obrony demokracji wraz ze swoim krajem co jest juz samo w sobie dosc duzym absurdem bo w Rosji demokracji de facto nie ma! Poza tym ostatnie doniesienia Guardiana na temat zmuszania mlodziezy do udzialu manifestacjach poparcia Putina potwierdzaja jedynie stan faktyczny jaki opisalem w swim tekscie.

Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No jezeli Pan niema przyjemnosci nic na to nie poradze.Nie powiem ze sie tym ucieszylem.Przeciez po to Pan pisze swoje komentarze ,by podjac dyskusje.Nie posadzam Pana przeciez o wole otrzymywania tylko pozytywnych komentarzy.Panski komentarz jasno sprecyzowal panski stosunek do mojej osoby.
Nie lubi Pan oponentow.

Mimo wszystko pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mam przyjemności, ale odpowiem. Mój wiek nie ma tu zupełnie nic do rzeczy bo Putin nie rządzi Rosją od 50 lat! Jest byłym agentem KGB i stosuje metody jakie były typowe dla tych służb do tego można dodać absolutystyczny system sprawowania władzy jeśli miał bym się posługiwać przykładami to przytoczył bym wojnę w Czeczenii. Poza tym nie da sie zachować 100% obiektywności przedstawiając swój własny punkt widzenia. Demokracja i totalitaryzm wzajemnie sie wykluczają, a jednak pozory jednego podtrzymują trwanie drugiego w kraju jakim jest Rosja. Jak Panu już pisałem wielokrotnie jest to mój punkt widzenia nie oparty o obcowanie z Panem Putinem tylko na informacjach jakie udało mi się przeczytać i nie są to tylko informacje prasowe, ale także opinie obywateli Rosji i osób, które są znawcami historii, polityki i gospodarki Rosji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jeszcze raz.Po przeczytaniu wielokrotnym artykulu przez nieuwage nie zauwazylem ze to sa jedynie subiektywne opinie.Pan mi wybaczy lecz mialem przyjemnosc przyjrzec sie Panskiemu zdjeciu,i chcialem zapytac,w jakim czasie i kiedy nabyl tak duzo subiektywnych wizji,bedac tak mlodym czlowiekiem ? Czy nie lepiej jest kierowac sie obiektywizmem?
Musze jednak ,acz z wielka niechecia okreslic tresc dyskutowanego tematu jako Pana osobiste fobie i na lekka stronniczosc.
Jezeli bedzie Pan miec przyjemnosc prosze odpowiedziec.Bede zagladal na Panska strone

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie twierdze ze jest Pan autorem tych wiadomosci ,lecz niestety Pan te wiadomosci powiela.Nie podwazam ani panskiej wiedzy ani znajomosci tematu.Z wielkim zainteresowaniem przeczytalem Pana artykul ,lecz dla przecietnego polaka nic on nie zmieni.Nasz kraj aktualnie daje nam obywatelom tyle atrakcji,sensacji,czarnego humoru i tragikomedii ze trudne jest sledzenie spraw zagranicznych,chociaz niewatpliwie sa potrzebne i ciekawe.

Mile pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam za znieksztalcenie nazwiska.


Posdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym zauważyć, że nie nazywam się Slominski. Poza tym jest to moja subiektywna opinia na temat autorytarnych rządów Putina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moze sie myle ale nasze fobie oscyluja ciagle wokol jednego tematu Rosja i Putin.Wszystko wiemy jak wyrocznia na temat Rosjan.A pana Prezydenta Putina to juz przeswietlilismy na wylot.Wskazuje na to artykul Pana Tomasza Slominskiego.Wiemy wszystko i to nam sie bardzo nie podoba.Bedzie nas taki Putin
odnowiciel straszyl.Szbelki w dlon i dalej z motyka na slonce.Przewrocilo sie nam calkiem w glowie.Nie chcemy jakos spojrzec pod wlasny nos i ujrzec naszych odnowicieli wirtuozow.Moze to by bylo ciekawsze.Lepiej paplac sie w wlasnym blocie niz wlazic niepotrzebnie w cudze bajorko.

W brew temu co pisze nie kieruja mna wzgledy emocjonalne ani do tego kraju ani do Prezydenta Putina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.