Facebook Google+ Twitter

Czechowice-Dziedzice. Gang włamywaczy pod kluczem

W Czechowicach-Dziedzicach policja rozbiła szajkę włamywaczy. To czterej mężczyźni w wieku od 20 do 30 lat i 14-letnia dziewczyna.

członkowie gangu trafili do aresztu. / Fot. mat. operac.Policji14 września policja z Czechowic-Dziedzic odtrąbiła rozbicie szajki włamywaczy. Piątka jej członków wpadła dzięki drobiazgowym i skutecznym działaniom operacyjnym prowadzonym przez policjantów z Czechowic-Dziedzic. Gang tworzyło czterech mężczyzn i ... 14-letnia dziewczyna. Działali przede wszystkim na terenie Zabrzega.

Mają na swoim koncie: włamania do sklepów, budynków na terenach kolejowych i kradzieże trakcji elektrycznej. - Przed miesiącem włamali się do budynku na terenach kolejowych w Zabrzegu i ukradli miedziane kable warte 12 tys. zł. Przy okazji ogołocili też trakcję elektryczną. Z końcem sierpnia włamali się do sklepu spożywczego w Zabrzegu. Ich łupem padł alkohol oraz papierosy warte blisko 2 tys. zł -wylicza komisarz Elwira Jurasz, oficer KMP w Bielsku-Białej.

To nie koniec przewinień. Jeszcze przed zatrzymaniem szajka zaplanowała obrobienie kolejnego sklepu. Padło na odzieżowy w Zabrzegu przy ul. Miliardowickiej. Ostatecznie do kradzieży nie doszło, bo choć sprawcy zerwali kłódki i uszkodzili futrynę, to nie zdołali pokonać dodatkowych zabezpieczeń. Mężczyznom, grozi do 10 lat więzienia, natomiast ich 14-letnia wspólniczka stanie przed Sądem dla Nieletnich. Więcej szczegółów policja póki co nie chce ujawniać, bo jak wyjaśnia komisarz Jurasz sprawa jest rozwojowa. - Rokuje dalszy rozwój i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań sprawców powiązanych z włamywaczami -mówi policjantka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.