Facebook Google+ Twitter

Czechowice-Dziedzice. Zapora zrzuca coraz więcej wody

Gmina Czechowice-Dziedzice na stronie UM podała informację alarmową, że od godz. 11 ma miejsce 2,5 razy większy niż wcześniej zrzut wody z Zapory Goczałkowickiej w Zabrzegu, w związku z czym może podnieść się poziom wody na okolicznych rzekach!

Sytuacja na Ochodzy dzielnicy Czechowic-Dziedzic 17.05.2010 godz. 8:00 / Fot. Bogumiła MaśkaW związku z wielkim wezbraniem wód jakie ma obecnie miejsce w zlewni Małej Wisły i Brynicy, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. poinformowało, że zgodnie z instrukcją eksploatacji i utrzymania zbiorników Goczałkowice i Kozłowa Góra w dniu 17 maja 2010 od godziny 11 zadysponowane są zrzuty o następującej wielkości:

Zbiornik Kozłowa Góra
- 8 m3/s.
Zbiornik Goczałkowice – 100 m3/s.

Zrzut wody z zapory świadczy o tym, jak pełny lub "zbyt pełny" jest zbiornik Goczałkowicki - ale jest to zrzut kontrolowany na śluzie, dzięki któremu będzie można przyjąć kolejne ilości wody - jest to związane z przepustowością zbiornika. Taki zrzut awaryjny kontrolowany miał miejsce w 1997 roku, wtedy doszło nawet do zalania oczyszczalni ścieków w Czechowicach-Dziedzicach i stację transformatorową.

Miliardowice (dzielnica Ligoty) koło Czechowic-Dziedzic 17.05.2010 godz. 11:00 / Fot. Bogumiła MaśkaGorzej, a nawet bardzo niebezpiecznie, byłoby gdyby nastąpił przelew niekontrolowany, a woda przelewała się samoczynnie ponad wał ochronny - całe szczęście nigdy takiej sytuacji nie było.

Całodobowy dyżur przeciwpowodziowy pod nr tel. (32) 21 47 165 - to numer telefonu do Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Czechowicach-Dziedzicach

http://www.czechowice-dziedzice.pl/www_2.0/

Sytuacja na naszym terenie tj. okolic Czechowic-Dziedzic jest krytyczna, całe wsie są odcięte od świata, drogi, posesje zalane, szkoły zamknięte, a komunikacja autobusowa i kolejowa nieczynna - wszystko wstrzymane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ważna informacja (+5)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"5" za aktualne informacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.