Facebook Google+ Twitter

Czechy: Areszt dla szefa Ku Klux Klanu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-24 22:04

Czeska policja aresztowała w Pradze znanego amerykańskiego polityka, byłego szefa Ku Klux Klanu Davida Duke' a. Został oskarżony o podżeganie do nienawiści rasowej i negowanie Holocaustu. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Duke, który przyjechał do Czech na zaproszenie organizacji nazistowskich został zatrzymany w praskiej restauracji "Czarny Orzeł".

W zatrzymaniu brała udział specjalna jednostka antyterrorystyczna.

W Pradze amerykański polityk miał promować czeskie wydanie swojej biograficznej książki "Moje przebudzenie". Miał również wygłosić dwa wykłady w Pradze i Brnie.

Początkowo miał również wygłosić wykład o ekstremizmie na praskim Uniwersytecie Karola, ale władze uczelni odwołały spotkanie obawiając się zjazdu neonazistów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.04.2009 22:19

Przyjechał wygłosić wykład i promować książkę dlatego pójdzie siedzieć za poglądy rasistowskie w tym samym momencie kiedy wszystkie większe media i 90% polityków promuje poglądy socjalistyczne które są daleko groźniejsze i przez które zginęło znacznie więcej ludzi. Cóż doczekaliśmy się czasów w których znowu są poglądy te jedynie słuszne i te pozostałe za które siedzi się w więzieniach. Takie przykłady są nie tylko w Czechach ale i we wszystkich krajach należących do związku socjalistycznych republik europejskich na co dzień nazywanych UE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.