Facebook Google+ Twitter

Czechy chcą pożyczyć Wietnamowi pół miliarda dolarów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-12 20:54

Czeski rząd, który niedawno odmówił ratowania przed bankructwem krajowych hut szkła i fabryk porcelany, zamierza teraz pożyczyć Wietnamowi prawie pół miliarda dolarów na budowę autostrady.

Przedmiotem umowy jest kwota 420 milionów dolarów na budowę autostrady z Hanoi do portowego miasta Hai Phong. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane na wietnamsko-czeskim forum gospodarczym w Hanoi. W realizacji projektu będzie uczestniczyć czeska firma budowlana PSJ z Igławy na południu Moraw oraz dwie spółki wietnamskie.

Wietnam jest od lat obiektem zainteresowania Czechów. Jak powiedział na forum w Hanoi czeski minister przemysłu i handlu Martin Rziman, firmy z Czech chcą uczestniczyć w rozwoju wietnamskiej energetyki, przemysłu motoryzacyjnego i gałęzi związanych z ochroną środowiska.

Wietnamczycy kuszą Czechów tym, że przez ich kraj mogliby wejść na rynki państw Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej ASEAN. Ale Wietnamczycy sami mają także nadzieję, że ich przedsiębiorstwa przez Czechy łatwiej dostaną się na rynki Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.