Facebook Google+ Twitter

Czechy: Do czerwca porozumienie ws. gazociągu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-27 10:19

Rosyjska gazeta „Kommiersant" pisze, że decyzja premiera Władimira Putina o nieuczestniczeniu w szczycie energetycznym w Sofii, okazała się uzasadniona. Delegacja Czech ogłosiła, że już do czerwca będzie podpisane porozumienie o budowie gazociągu Nabucco.

Realizacja projektu Nabucco uzyskała również wsparcie Stanów Zjednoczonych. Gazociąg ten ma być konkurencyjny dla planowanego rosyjskiego gazociągu Południowy Strumień.

„Kommiersant" informuje, że dziś do Moskwy ma przybyć premier Bułgarii Siergiej Staniszew. Rosja oczekuje od niego podpisania wstępnego porozumienia, dotyczącego budowy bułgarskiego odcinka gazociągu Południowy Strumień.

Według rosyjskiej gazety, bułgarska spółka gazowa Bulgargaz chce podniesienia opłat za tranzyt rosyjskiego gazu w zamian za możliwość wykorzystania części swojej infrastruktury przez przyszły gazociąg Południowy Strumień. Bułgaria chce też renegocjacji dotychczasowego kontraktu na dostawy gazu. Domaga się wykluczenia pośredników z handlu gazem i zagwarantowania kompensacji w przypadku zakłóceń jego dostaw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.