Facebook Google+ Twitter

Czechy: Dostawy gazu zmalały o prawie 10 proc.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-05 21:15

Dostawy rosyjskiego gazu do Czech zmalały dzisiaj o dziewięć i pół procent. O zmniejszeniu dostaw poinformowało również węgierskie ministerstwo energetyki i słowacki przemysł gazowniczy.

Czechy i Węgry zaczynają odczuwać skutki gazowego sporu między Moskwą i Kijowem. Wczoraj dostawy gazu do Czech spadły o 5 procent. O obniżeniu dostaw rosyjskiego gazu poinformował media Martin Chalupsky rzecznik firmy RWE Transgaz. Rzecznik zapewnił, że odbiorcy gazu nie odczują jego niedoborów, ponieważ firma składuje w podziemnych zasobnikach 2 miliardy metrów sześciennych tego surowca.

O osiem milionów metrów sześciennych dziennie zmalały również dostawy rosyjskiego gazu na Węgry. O redukcji dostaw poinformował węgierski minister energetyki Csaba Molnar. Węgry otrzymują około 37 metrów sześciennych rosyjskiego gazu dziennie, zużywają 64 milionów metrów sześciennych, ale ze względu na utrzymujące się mrozy zapotrzebowanie wzrosło do 75 milionów metrów sześciennych.

Mniej gazu otrzymała również Słowacja. Rzeczniczka Słowackiego Przemysłu Gazowniczego Dana Krszakova powiedziała, że dostawy zostały zmniejszone, mimo wcześniejszego zapewnienia o ich utrzymaniu.

Czechy importują z Rosji 75 procent dostaw gazu, Węgry - 65 procent, a Słowacja ponad 80 procent tego surowca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.