Facebook Google+ Twitter

Czechy: Energetyczny szantaż i fikcyjne rachunki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-10 22:33

Czeski Urząd do Spraw Walki ze Zorganizowaną Przestępczością oskarżył 32 pracowników czeskiego Urzędu Kontroli Energii Elektrycznej. Kontrolerzy od kilku lat szantażowali odbiorców wyłączeniem prądu, o ile nie zapłacą wysokich, fikcyjnych rachunków.

Rzecznik Urzędu Pavel Hantak powiedział, że oskarżeni wkraczali bez pozwolenia do mieszkań, domów i firm i podczas kontroli liczników stwierdzali fikcyjne zadłużenie klientów. Następnie umawiali się z odbiorcami poza godzinami pracy i w obecności kolegów, którzy przebierali się za policjantów, grozili odcięciem energii elektrycznej, zmuszając skruszonych ludzi do uznania fikcyjnych długów.

Urząd ujawnił co najmniej 50 takich przypadków na terenie Środkowych Czech i Moraw. Oskarżonym grozi do 12 lat więzienia. Państwowy Koncern Energetyczny uważa jednak oskarżenia za absurdalne.

Rzecznik koncernu Ladislav Kriż powiedział, że kontrolerzy byli wielokrotnie sprawdzani i nie dopuścili się żadnych uchybień. Zdaniem rzecznika, policja powinna skoncentrować się na walce z nielegalnymi odbiorcami prądu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.