Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19171 miejsce

Czechy i Austria tymczasowo przywróciły kontrole graniczne

Od 4 czerwca w związku z Euro 2012 oraz Światowym Forum Ekonomicznym Europy i Azji Środkowej w Wiedniu do Czech i Austrii można wjeżdżać tylko przez dawne punkty kontroli celnej i paszportowej. Czech dotyczy to od strony granicy z Polską.

 / Fot. BlueMars//CC 3.0Te działania, zgodne z układem z Schöngen, zewalającym na przywrócenie kontroli granicznych w przypadku poważnego zagrożenia zewnętrznego dla porządku i bezpieczeństwa narodowego zostały podjęte w celu oszczędzenia mieszkańcom Czech spotkania z grupami agresywnych kiboli, a w przypadku Austrii ze względu na działalność ugrupowań terrorystycznych. Poinformował o tym m.in. anglojęzyczny serwis czeskiego ministerstwa spraw wewnętrznych. Warto wspomnieć, że przy podobnej sposobności w stolicy Austrii dokonano jednego z najsłynniejszych aktów terroru. Przybyła z zagranicy grupa terrorystów pod wodzą Iljicza Ramireza Sancheza, znanego szerzej jako Carlos porwała ministrów ropy naftowej państw OPEC (1975 r.)

Granica czesko-polska będzie przymknięta od strony czeskiej od 4 czerwca aż do zakończenia Euro 2012 tj. do 1 lipca. Granica austriacka ze wszystkich stron od dzisiaj do 9 czerwca. Kontrole na granicach austriackich będą wyrywkowe względnie będzie się ich dokonywać w przypadku zaistnienia jakichś podejrzeń, natomiast na granicy czesko-polskiej siły bezpieczeństwa naszych sąsiadów otrzymały rozkaz, aby m. in. sprawdzać czy ktoś nie przewozi do Polski win i wódek.

Czeskie państwo chce się przyczynić do przestrzegania zakazu sprzedaży wysokoprocentowych alkoholi w okresie mistrzostw. Czeska policja jest upoważniona do zatrzymania i kontroli pojazdów drogowych w przypadku zaistnienia np. podejrzenia, że ktoś przewozi kije baseballowe itp. niebezpieczne przedmioty. Wolno jej też dokonać kontroli sprawności technicznej pojazdów - uściśla portal tej policji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

wincenty
  • wincenty
  • 05.06.2012 12:46

czechy wznowily kontrole na granicach z wiadomych powodow.boja si by ich kibice nie nainfikowaly sie grozna choroba -moherka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam mieszane uczucia, gdy słyszę o takich poczynaniach. Ciśnie się na usta takie pytanie: czy Euro 2012 to aż takie zagrożenie, niczym wojna? Przecież ma to być radosna impreza, a tu mobilizacja każdej dziedziny życia, jak przygotowania do najazdu Hunów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.