Facebook Google+ Twitter

Czechy i Węgry walczą z atakiem zimy. Na termometrach -27 st. C

Czechy zmagają się z silnymi mrozami. Miejscami temperatura spadła do -27 st. C. Z zimą walczą także Węgry, gdzie spodziewane są intensywne opady śniegu.

Synoptycy prognozują, że w Czechach nadal spodziewane są temperatury poniżej -20 st. C, a na Węgrzech może spaść nawet pół metra białego puchu. / Fot. Cs:ŠJů, Creative Commons 3.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sn%C4%9B%C5%BEn%C3%BD_pluh_na_silnici_Vimperk-Kvilda.jpg -27 st. Celsjusza. Taką wartość zobaczyli w sobotę na termometrach mieszkańcy północnych Czech. Stacje meteorologiczne odnotowały najniższe temperatury od 30 lat. Najchłodniej było w Górach Izerskich i Karkonoszach. Czeska policja ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach. Najtrudniejsza sytuacja panowała w województwie libereckim, usteckim i karlowarskim przy granicach z Polską i z Niemcami. W miejscowości Plavy koło Jabłońca nad Nysą zmarł 67-letni mężczyzna. Jak podaje TVN Meteo, yo pierwsza ofiara tej zimy u naszych południowych sąsiadów.

Zobacz także: Zima w europie. Odwołane loty i korki

Trudne warunki panują także w południowo-zachodnich Węgrzech. Najtrudniejsza sytuacja była w rejonie Mohacza, Peczu i Szigetvaru. W ciągu doby spadło tam 20 centymetrów śniegu. Silny wiatr powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Wiele kierowców utknęło na autostradach. Policja apelowała o założenie łańcuchów na koła lub jeśli to możliwe pozostanie w domu.

Synoptycy prognozują, że w Czechach nadal spodziewane są temperatury poniżej -20 st. C, a na Węgrzech może spaść nawet pół metra białego puchu.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.