Facebook Google+ Twitter

Czechy, jakich nie znamy!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-31 00:00

Poznajmy najciekawsze miejsca turystyczne we wschodniej części Republiki Czeskiej

ZLÍN – Pod tym hasłem Centrala Ruchu Turystycznego Morawy Wschodnie
realizuje wspólną prezentację najciekawszych miejsc i imprez turystycznych we wschodniej części Republiki Czeskiej, czyli w krajach , które w całości lub częściowo leżą na historycznych ziemiach Moraw i Śląska.

Powodem przygotowania projektu w ten sposób jest zamiar stworzenia całościowej, konkurencyjnej oferty dla wybranych rynków europejskich – niemieckiego, austriackiego, polskiego, słowackiego i włoskiego.

Atrakcyjna oferta turystyczna jest dostępna nie tylko w Pradze. Oferta jest oczywiście dostosowana do potrzeb poszczególnych rynków.
Turyści z Polski od dawna zaliczają się do najczęstszych gości w Republice Czeskiej. Dzięki bliskości Moraw wschodnia część Republiki Czeskiej jest popularnym celem wyjazdów turystycznych.

Dotyczy to przede wszystkim turystów z województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Republika Czeska jest postrzegana jako bezpieczny, kulturalny kraj z bardzo dobrą gastronomią. Ogólnie Czechy są bardzo lubiane przez Polaków, w ankiecie na najbardziej lubiany naród Polacy dali Czechom pierwsze miejsce. W turystyce Czech cenimy dobrą infrastrukturę, kulturę i zabytki. Wzrasta też liczba rowerzystów i ludzi, którzy poszukują propozycji spędzenia aktywnego urlopu. Dużą rolę odgrywają również dostępność cenowa i pozytywne opinie o odwiedzanych miejscach, powody popularności regionów podaje Dana Daňová, dyrektorka Centrali Ruchu Turystycznego Morawy Wschodnie.

Z myślą o polskich klientach przygotowano osiem kategorii produktów, które zostały opracowane zarówno dla turystów indywidualnych, jak i dla biur podróży oraz stowarzyszeń. Tematy najbardziej nośne to oferta dla rodzin z dziećmi, aktywny urlop na łonie natury obejmujący turystykę pieszą i rowerową, zwiedzanie historycznych miejsc i zabytków w połączeniu z doznaniami kulinarnymi. Głównym elementem oferty są zabytki objęte ochroną UNESCO, najpiękniejsze katedry i kościoły oraz tradycyjna morawska gastronomia, która obejmuje także słynne tradycyjne morawskie wino, śliwowicę i piwo. Dzięki rozległym inwestycjom poczynionym w infrastrukturze w ostatnich latach doszło do rozszerzenia i podniesienia poziomu oferty usług noclegowych nie tylko w kurortach, powstało też wiele hoteli wellness w nietradycyjnych miejscach i z nietradycyjnymi programami, są wśród nich, np. piwne lub winiarskie usługi wellness. Specjalnie dla klientów z Polski przygotowano ofertę wędrowania śladami papieża Jana Pawła II.

Oferta jest wspierana przez efektywne narzędzia marketingowe, do których należą dołączanie ulotek do prasy lokalnej ukazującej się na obszarze Śląska , prezentacja internetowa na portalu www.moravia-czech.eu , przekazywanie informacji do turystycznej sieci dystrybucji za pośrednictwem organizatorów wycieczek. Dla dziennikarzy i biur podróży, którzy się zgłoszą, na przełomie sierpnia i września zorganizowany zostanie wyjazd studyjny fam & press trip. Reklama zostanie wyemitowana w rozgłośniach radiowych w rejonie Katowic i w sieci kin Helios oraz na portalach internetowych www.czechy-latem.pl, www.nanarty.info.

Oficjalnie projekt i poszczególne oferty zostały przedstawione w ramach „Czeskiego Festiwalu Smaku i Doznań”, który odbywa się w dniach 29 – 31 maja 2012 w restauracji Sztygarka w Chorzowie. Mieszkańcy Katowic i całego Śląska otrzymają informacje o ofercie turystycznej projektu „Czechy, jakich nie znamy”. W ciągu trzech dni festiwalu będą mieli możliwość poznania jakości dań kuchni czeskiej, przyrządzonych przez słynnych czeskich kucharzy. Goście festiwalu, jeśli prawidłowo wypełnią ankietę, będą mogli wygrać także 6-dniowy pobyt dla 2 osób w Czechach.

Wszystko pod patronatem przedstawicielstwa zagranicznego CzechTourism w
Warszawie.Inauguracyjna konferencja prasową odbyła się 29 maja o godz. 11.00 w restauracji Sztygarka, gdzie mogliśmy poznać nietradycyjne smaki i doznania ze wschodniej części Republiki Czeskiej. Środki na realizację projektu „Znaczące imprezy i cele turystyczne wschodniej części Republiki Czeskiej” zostały uzyskane ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego, którym zarządza Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej. Liderem projektu jest Centrala Ruchu Turystycznego Morawy Wschodnie ze Zlína. Partnerami są Centrala Ruchu Turystycznego Morawy Południowe, kraj morawsko-śląski i kraj ołomuniecki, VysočinaTourism i Agencja Celu Podróży Czechy Wschodnie (Destinační agentura Východní Čechy).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.