Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5276 miejsce

Czechy. Na Szumawie otwarto ścieżkę turystyczną wśród koron drzew

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-08-27 13:36

Niezwykła atrakcja czeka na turystów, którzy odwiedzą miasteczko Lipno nad Wełtawą. W lipcu została tu uroczyście otwarta unikatowa ścieżka turystyczna wiodąca wśród koron drzew, jedyna w swoim rodzaju w Czechach.

 / Fot. Czeska Centrala Ruchu Turystycznego-CzechTourismNiezwykła atrakcja czeka na turystów, którzy odwiedzą miasteczko Lipno nad Wełtawą w regionie Szumawa, na południu Czech. W lipcu została tu uroczyście otwarta, przez samego prezydenta Václava Klausa, unikatowa
ścieżka turystyczna wiodąca wśród koron drzew, jedyna w swoim rodzaju w Czechach.

Oferuje wspaniałe widoki na piękną, szumawską przyrodę, Jezioro Lipeńskie i Góry Novohradskie. Długość trasy wynosi 675 metrów, po drodze znajdziemy tablice z informacjami o ciekawostkach przyrodniczych w okolicy. Cała trasa jest dostępna także dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych. Bezpieczeństwo turystów zapewnia solidna, drewniana konstrukcja podpierana przez 75 słupów, poręcze i siatka z obu stron ścieżki. Na końcu trasy znajduje się 40-metrowa wieża widokowa, z której rozciąga się fantastyczny widok.

Atrakcje w okolicy:

Park Narodowy Szumawa – największy spośród czterech parków narodowych w Republice Czeskiej. Znajdziemy tu kilka jezior polodowcowych, rozległe torfowiska i pozostałości dawnych puszcz, do których należy na przykład Puszcza Boubínska. Spośród rzadkich gatunków zwierząt żyją tu między innymi rysie.

Więcej informacji znajdziesz w poniższych linkach:
serwis Lipna
ścieżka turystyczna
ścieżka wśród drzew

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.