Facebook Google+ Twitter

Czechy: Nowy rząd zostanie zaprzysiężony 8. maja

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-24 22:31

Prezydent Vaclav Klaus dokona zaprzysiężenia nowego rządu Czech 8 maja. Bezpartyjny rząd fachowców pod przewodnioctwem Jana Fischera będzie działać do przedterminowych wyborów, które odbędą się w dniach 9 i 10 pażdziernika.

Po spotkaniu z Fischerem Klaus powiedział, że nowy premier przestawi kompletny skład rządu do końca przyszłego tygodnia. Klaus zapewnił, że nie będzie ingerował w ustalanie składu rady ministrów.
Kandydaturę 58-letni szef Czeskiego Urzędu Statystycznego zaproponowały trzy ugrupowania centroprawicowej koalicji ustępującego premiera Mirka Topolanka i opozycyjna socjaldemokracja.

Fischer, który przez ostatnie 20 lat przewodniczył apolitycznej instytucji zapewnił, że jego rząd nie będzie ulegał naciskom partii politycznych.

Ośmiu członków tymczasowego gabinetu nominują trzy ugrupowania ustępującej centro-prawicowej koalicji Mirka Topolanka. Siedmiu zaproponuje opozycyjna socjaldemokracja Jirzego Paroubka.

W składzie tymczasowego rządu nie znajdzie się żaden z obecnych ministrów. Prawicowy rząd premiera Mirka Topolanka upadł 24 marca po uzyskaniu wotum nieufności od opozycyjnej socjaldemokracji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.