Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25492 miejsce

Czechy. Obywatel walczący o "wolność" marihuany okazał się wariatem

Założył największą plantację konopi indyjskich w kraju naszych sąsiadów. Wyzwiskami i pogróżkami próbował wpłynąć na ustawodawców, aby dopuścili swobodę korzystania z marihuany. Sąd uznał go za niepoczytalnego.

 / Fot. Domena publicznaDušan Dvořák (wym. duszan dworzak) został rozpoznany jako autor listów z wyzwiskami i pogróżkami, kierowanych do posłanek Karoliny Peak (wym.: pik) i Dagmary Navratilovej (wym.: nawratilowej), pracujących nad projektem zmian w ustawie o narkotykach w imieniu koalicji rządowej. Specjaliści zbadali go i orzekli, że cierpi na poważne zaburzenia psychiczne, wskutek czego działał w stanie niepoczytalności. Wcześniej z tego samego powodu nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej za założenie w swoim gospodarstwie rolnym ogromnej plantacji konopi - donosi portal czeskiej telewizji informacyjnej CT 24.

Problem marihuany podobnie jak w wielu innych krajach wywołuje w Czechach spory. Zwolennicy dopuszczenia ich swobodnej uprawy, obrotu i zażywania wskazują na ulgę, jaką przynoszą wielu nieuleczalnie chorym. Przeciwnicy uważają takie rozwiązanie za "podanie palca diabłu" ciężkich narkotyków, do których, ich zdaniem, prowadzi palenie tzw. trawki. Najnowszy projekt zmian ustawowych przewiduje ułatwienie dostępu do marihuany pacjentom, którym zalecił ją lekarz. Jednak praktycznie uniemożliwia ich uprawę w kraju, w tym nawet przez samego chorego, wyłącznie na własne potrzeby.

Mi zaś przypomniał się pewien obywatel mojego miasta, który "ozdabiał" jeden mur po drugim napisami w rodzaju: "Żydy przeklęte są. Nie głosuj, grzech jest. Bóg kusi po co? Raj na ziemi, pismo nieprawda jest". Wykryto go, jego dom też był opatrzony podobnymi "złotymi myślami". Zbadali go psychiatrzy i uznali za nieświadomego znaczenia popełnianych czynów. Wkrótce potem jednak owe gryzmoły przestały się pojawiać. Pacjentowi się pogorszyło?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.